Home / Lajme / Njihuni me shqiptaren, këshilltare e lartë në Parlamentin britanik
Njihuni me shqiptaren, këshilltare e lartë në Parlamentin britanik

Njihuni me shqiptaren, këshilltare e lartë në Parlamentin britanik

U nis drejt Britanisë si emigrante, por jeta dhe historia prekëse e një vajze të vogël nga Vlora na ka bërë të gjithëve të besojmë tek forca e vullnetit dhe punës.
Shqiptarja Sindi Selmani emigroi së bashku me familjen në Angli, ku hasi një sërë vështirësish dhe ju desh shumë të adaptohej me shoqërinë konservatore dhe të mbyllur. me të cilën u përball.

Ajo ishte vetëm 7-vjeç kur u largua nga Vlora dhe mbase kurrë nuk do ta kishte besuar se një ditë “emigrantja shqiptare” do të arrinte që të punonte në Kryeministri, madje do të ishte një nga njerëzit e besuar të David Camron.

Por ja që ndodhi, dhe Sindi u tregoi të gjithëve forcën e gjakut shqiptar që i rridhte në vena.

Shqiptarja u ngjit lart e më lart, duke hartuar madje të gjitha fjalimet e ministrave britanike. Sot është këshilltare ligjore në parlamentin britanik .

Sindi ia doli madje të punonte më ish-kryeministrin e famshëm britanik, David Cameron, të cilin e përshkruan si një njeri të shkëlqyer.

Njihuni me shqiptaren, këshilltare e lartë në Parlamentin britanik
Njihuni me shqiptaren, këshilltare e lartë në Parlamentin britanik

Në një intervistë, ajo ka shpjeguar të gjithë udhëtimin e saj për të arritur në parlamentin britanik, duke na frymëzuar kështu të gjithëve, por mbi të gjitha duke na bërë krenarë.

Sot Sindi është një ambasadore e shkëlqyer e Shqipërisë në botë, dhe u ka treguar të gjithëve se puna e palodhur dhe ambiciet për të ecur përpara janë vlerat e vërteta të popullit tonë

Njihuni me shqiptaren, këshilltare e lartë në Parlamentin britanik
Njihuni me shqiptaren, këshilltare e lartë në Parlamentin britanik
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje