Lajme

NEGOCIATAT: Deputeti gjerman vjen nesër në Tiranë, ja me kë do takohet

Deputeti i CSU në Budestagun gjerman, i cili është njëkohësisht edhe zëdhënës i BE për zgjerimin, Florian Hahn vjen nesër për një vizitë zyrtare në Tiranë.

Vizita e zyrtarit gjerman vjen pas rekomandimit të pozitiv të BE për hapjen e negociatave me Shqipërinë si dhe vizitës që zhvilloi kryeministri Edi Rama pak ditë më parë në Gjermani.

Zyrtari gjerman do të zhvillojë takime me Presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama, kryetarin e PD, Lulzim Basha, kryetarin e Parlamentit Gramoz Ruci dhe kreun e grupti parlametar të PS Taulant Ballën. (TemA)

Loading...

Deputeti i CSU në Budestagun gjerman, i cili është njëkohësisht edhe zëdhënës i BE për zgjerimin, Florian Hahn vjen nesër për një vizitë zyrtare në Tiranë.

Vizita e zyrtarit gjerman vjen pas rekomandimit të pozitiv të BE për hapjen e negociatave me Shqipërinë si dhe vizitës që zhvilloi kryeministri Edi Rama pak ditë më parë në Gjermani.

Zyrtari gjerman do të zhvillojë takime me Presidentin Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama, kryetarin e PD, Lulzim Basha, kryetarin e Parlamentit Gramoz Ruci dhe kreun e grupti parlametar të PS Taulant Ballën. (TemA)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . NEGOCIATAT: Deputeti gjerman vjen nesër në Tiranë, ja me kë do takohet NEGOCIATAT: Deputeti gjerman vjen nesër në Tiranë, ja me kë do takohetRating: 5.0
To Top