Warning: Use of undefined constant all - assumed 'all' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/plugins/fauxload/fauxLoad.php on line 99
Lajme

Ndryshon vendodhja, Adriatik Llalla ndodhet në Turqi?

Sot në orën 10:00 ka nisur seanca e dytë në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për ish-prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla.

Llalla i ka dhënë një prokurë përfaqësimi avokatit Sokol Hazizaj.

Prokura është dhënë në Turqi dhe është në dy gjuhë, në shqip dhe në turqisht.

“Emëroj si përfaqësues ligjor avokatin Sokol Hazizaj.

I jap të drejtën për të më mbrojtur apo përfaqësuar para çdo organi gjyqësor.

Në kushtet kur kam marrë dijeni për orën dhe datën e gjykimit ditën enjte 31.5 2019 në orën 1- prapë KPA do të gjykohet në seancë gjyqësore publike cështja nr 1 e vitit 2018, për ankimin që komisioneri publik ka bërë kundër vendimit të KPK për rivlerësimin, e kam të pamundur të jem i pranishëm apo të paraqitem, si dhe autorizoj caktoj si përfaqësues të posacëm ligjor avokatit Hazizaj për të më përfaqësues gjatë dhe gjithë gjykimin në mungesën time.

Avokatit i njoh të drejtën që të më mbrojë të paraqesë cdo anekesë dhe të grumbullojë prova dhe ti paraqesë ato para KPA”, thuhet në proku..

Loading...

Sot në orën 10:00 ka nisur seanca e dytë në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për ish-prokurorin e Përgjithshëm, Adriatik Llalla.

Llalla i ka dhënë një prokurë përfaqësimi avokatit Sokol Hazizaj.

Prokura është dhënë në Turqi dhe është në dy gjuhë, në shqip dhe në turqisht.

Emëroj si përfaqësues ligjor avokatin Sokol Hazizaj.

I jap të drejtën për të më mbrojtur apo përfaqësuar para çdo organi gjyqësor.

Në kushtet kur kam marrë dijeni për orën dhe datën e gjykimit ditën enjte 31.5 2019 në orën 1- prapë KPA do të gjykohet në seancë gjyqësore publike cështja nr 1 e vitit 2018, për ankimin që komisioneri publik ka bërë kundër vendimit të KPK për rivlerësimin, e kam të pamundur të jem i pranishëm apo të paraqitem, si dhe autorizoj caktoj si përfaqësues të posacëm ligjor avokatit Hazizaj për të më përfaqësues gjatë dhe gjithë gjykimin në mungesën time.

Avokatit i njoh të drejtën që të më mbrojë të paraqesë cdo anekesë dhe të grumbullojë prova dhe ti paraqesë ato para KPA”, thuhet në prokurën e Llallës.

Raportohet se Llalla për momentin ndodhet pikërisht në Turqi, dhe jo në Gjermani, siç është thënë deri më tani, edhe pse kjo për momentin nuk është konfirmuar ende.

Seanca e parë në KPA u shty nisur nga fakti se vetë Llalla nuk kishte dijeni për procesin dhe plotësimin e prokurës për avokatin e tij Sokol Hazizaj, për vazhdimin e procesit.

Gjatë seancës së parë, Hazizaj tha se vetë Llalla nuk është në dijeni të procesit dhe se vetë ai ka më shumë se 2-3 javë pa komunikuar me klientin e tij.(TemA)

Loading...

Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/functions.php on line 994
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...

Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/single.php on line 348
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Ndryshon vendodhja, Adriatik Llalla ndodhet në Turqi? Ndryshon vendodhja, Adriatik Llalla ndodhet në Turqi?Rating: 5.0
To Top