Home / Lajme / Nata e madhe e Supër Kupës, ja çka po ndodhë në Shkup (LIVE)
Nata e madhe e Supër Kupës, ja çka po ndodhë në Shkup (LIVE)

Nata e madhe e Supër Kupës, ja çka po ndodhë në Shkup (LIVE)

Nata e madhe e Supër Kupës, ja çka po ndodhë në Shkup (LIVE)

Përmes këtij regjistrimi ju sjellim atmosferën para hyrjes në Stadiumin ku do të luhet ndeshja e Super Kupës së UEFA-së mes ekipeve të Real Madrid dhe Mançester Junajted.

Atmosfera sot gjatë ditës në Shkup

Qyteti i Shkupit sot merr frymë në ritmin e super – kupës së Evropës, duke pritur përballjen e madhe mes Real Madridit dhe Mançester Junajtedit. Fansat e dy klubeve që mbrëmë e pushtuan qendrën e Shkupit. Janë të kënaqur nga atmosfera dhe mikpritja e nikoqirëve. Fansat e “Djajve të kuq“ janë më shumë në numër në krahasim me „Armatën e bardhë“ të Realit të Madridit.

“Unë jam fans numër 1 i Mançesterit në Kazakistan. Kam qenë në shumë ndeshje në Angli, në Stamboll, në të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve”.

“Atmosfera është super. Është shumë nxehtë, e dini që në Mançester bie shi, por këtu është super. Njerëzit janë shumë miqësisht të disponuar. Është shumë vend i mirë”.

“E ndjek Real Madridin gjithandej nëpër botë
A ju pëlqen Shkupi gjeri më tani?
Qytet I mirë dhe njerëz të mirë po ashtu. Mbrëmë të gjithë kishin dalë në rrugë, kishte atmosferë të mirë, njerëzit kërcenin, pinin. Shumë njerëz e mbështesin Real Madridin. Brohorasin përpara Madrid. Njerëz të mirë”.

Në Shkup janë të pranishëm edhe një numër i madh i ekipeve televizive nga pothuajse të gjitha shtetet evropiane, që kanë ardhur enkas për spektaklin më të madh të historisë së qytetit të Shkupit.

Konsideroj që ndeshja do të jetë e barazuar. Kanë luajtur mes vete në parasezonë, mbaroi 1-1, dhe luajtën me penalti. Mendoj që Real Madridi patjetër që është favorit, sepse janë fitues të Ligës së Kampionëve, por e kemi Murinjon. Fakt është se ai e njeh mirë Real Madridin dhe ekziston mundësia të nxjerr rezultat të mirë sonte. Pres stadiumi të jetë I mbushur me fansa të Mançesterit. Nuk pash shumë fansa të Real Madridit, por pres të vijnë sot dhe të bëjnë zhurmë – tha një Gazetar i sportit nga Anglia.

Fan zona kryesore është vendosur në sheshin „Maqedonia“, ku edhe janë organizuar një numër i madh i aktiviteteve argëtuese, kurse fansat vendorë dhe ato të huaj kanë mundësi të fotografohen me trofetë e Ligës së Kampionëve, Liga Evropës, dhe super-kupës së Evropës.fotografohen me trofetë e Ligës së Kampionëve, Liga Evropës, dhe super-kupës së Evropës.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje