Lajme

Merkel trondit Fevzon duke e detyruar të qëndroj në Klan

Loading...

Një ngjarje e pazakont ka ndodhur dje në Tv Klan. Pas krizës në të cilën ka hyë Shqipëria pas dilemave që ka Fevzo ka për ikjen në Top Channel, kancelarja Merkel ka bërë një lëizje të papritur. Ajo ka marr Edi Rmanë në telefon dhe I ka thënë të bëj një sakrificë për hire të hapjes së negociatave të cilat mund të bllokohen për shkak të një vendimi të Fevzos.

-Duhet të shkosh në Opinion bashke me Zamirin dhe Gonen e Vlorës,- I tha. Ata si bamirës të shqiptarëve të varfër dhe ti si bamirës I shqiptarëve të pasur. Do ta bësh për Fevzo, këtë I tha. Ndryshe nuk të ndihmoj dot. Pas pajtimit tënd me Vuçiç, pajtimi I Fevzos me Sandrin është më I rëndësishmi në rajon.

Pas kësaj ajo I ka telefonuar Fevzos dhe I ka bërë suprizën. Sot do kesh dy bamirës biznesmen dhe një bamirës biznesmenësh,- I tha Merkeli. Duhet ti tregosh Sandrit, se çfarë je në gjendje të bësh. Pas kësaj gjithë palët do të reflektojnë.

Dhe ngjarja ndodhi. Edi Rama shkoi me Gonen e Vlorës dhe Zamirn në emision.

Gonia shpjegoi se si ua jep rrogën gjashtë vajzave nga Kukësi, Zamiri se si ndihmon familje në nevojë, ndërsa Rama shepjgoi si I ndihmon këta beznesmenët të bëhen të pasur dhe pastaj të bëjnë bamirësi.

Emisioni shkoi shumë mirë dhe në disa momene Fevzo u përlot nga bamirësia.

Kushti ishte që pas emisionit Rama të mos ulej me Sandrin dhe Zamirin, pa Fevzon.

Dhe kjo u realizua. Sandri vendosi të takohej me Ramën para emisionit.

Pas emisionit Rama I tha Sandrit:

-Kjo është sakrifica e fundit që po bëj për ty. Nesër ulu me Fevzon se pak halle kam me Holandën e Francën dhe kjo e Gjermanisë më duhet.

Pas kësaj Sandri dhe Fevzo janë ulur gjatë në bisedime.

-I thashë Ramës, o Rame, po ca ka ky Fevzo mo burrë, filloi Sandri. Dhe ai më tha:- E ka me ty, se ka me mua. Ndaj dua ta sqarojmë këtë punë.

-Jo nuk kam ndonjë problem , -tha Fevzo. Mua më mori Merkeli më tha po deshe më bë bashkë Zamirin, Ramën dhe Gonen e Vlorës, se na duhet për negociatat.Nuk kam gjë me ty.

-Po I thashë dhe Ramës mo burrë, o Rame, po ça problemi ka me Klanin, Fevzo.

Më tha që ka rënë klasi dhe gratë blejnë çanta Armani tek Gabi nga ato fallcot.

-Po jo mo burrë, se nuk e kam vetëm tek çantat. Por tek vlerat që promovoni në emisione, dalin njerëz kot.

-O Fevzo po ca kot mo burrë. Të vetmit njerëz kot në emisione ti I ke nxjerr. Dikur betoheshe që sdo merrje kurrë Faron, tani merr një javë Faron, një javë djalin e Faros. Ca të bëjmë ne.

-Po jo mo burrë se kam tek njerëzit, por dhe moderatorët që dalin dhjetë herë me një kostum. Nuk bëhet kështu.

-Po ca thu mo burë, Arian Cani ska kostum fare, Ermali ska fare, vetëm ti ke kostume.

-Po jo mo burrë, se se kam tek kostumet, po javën që shkoi kishit emëruar një vajzë që jep kohën, që ska klasë fare dhe unë nuk dija gjë që ajo ishte emëruar.

-Po ca thu mo burrë, I thashë dhe Rames, o Rame, po Fevzo ka emëru gjithë femrat në klan mo burrë, pastaj I shan.

-Po jo mo burrë, se nuk e kam tek femrat, po duhet të bëjmë median serioze, se këtu dukem servilë të qeverisë.

-Po ca thu mo burrë, ia thashë dhe Ramës, o Rame, Klanin e ke kundër, vetëm Fevzon ke. Dhe ma pranoi, atë e kam tha.

-Mirë mo burrë se nuk është se e kam vendosur, por ca ti bëj Merkelit që më tha negociatat janë në dorë tënde , ndaj e ftova dhe Ramën me këta për çështje të bamirësisë. Do mendohem e të them. Dy rrugë ka, ose të iki, ose të qëndroj këtu. Të shofim çdo të ndodh.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Merkel trondit Fevzon duke e detyruar të qëndroj në Klan Merkel trondit Fevzon duke e detyruar të qëndroj në KlanRating: 5.0
To Top