Lajme

Më në fund dy meshkuj kalojnë “Vettingun”

“Përgjegjshmëria shpërblehet”.

Kështu është shprehur anëtari i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, pas vendimit të KPK se ai e kalon me sukses vetingun.

Trupi gjykues vendosi se Islamaj konfirmohet në detyrë, ndërsa vetë gjyqtari i pyetur nga gazetarja e Top Channel Anila Hoxha, thotë se procesi ishte emocionues dhe se ky vendim do të thotë se përgjegjshmëria shpërblehet.

Ndërkohë, edhe prokurori i Krimeve të Rënda, Dritan Prençi ka kaluar me sukses vettingun, pas vendimit të dhënë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Trupa gjykuese e përbërë nga Genta Tafa (Bungo), Pamela Qirko dhe Suela Zhegu vendosi konfirmimin e tij në detyrë.

Prençi është një nga prokurorët e çështjes “Tahiri”.(TemA)

Loading...

“Përgjegjshmëria shpërblehet”.

Kështu është shprehur anëtari i Gjykatës së Lartë, Edmond Islamaj, pas vendimit të KPK se ai e kalon me sukses vetingun.

Trupi gjykues vendosi se Islamaj konfirmohet në detyrë, ndërsa vetë gjyqtari i pyetur nga gazetarja e Top Channel Anila Hoxha, thotë se procesi ishte emocionues dhe se ky vendim do të thotë se përgjegjshmëria shpërblehet.

Ndërkohë, edhe prokurori i Krimeve të Rënda, Dritan Prençi ka kaluar me sukses vettingun, pas vendimit të dhënë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit.

Trupa gjykuese e përbërë nga Genta Tafa (Bungo), Pamela Qirko dhe Suela Zhegu vendosi konfirmimin e tij në detyrë.

Prençi është një nga prokurorët e çështjes “Tahiri”.(TemA)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Më në fund dy meshkuj kalojnë “Vettingun” Më në fund dy meshkuj kalojnë “Vettingun”Rating: 5.0
To Top