Lajme

Maradona nuk i fsheh bindjet politike, shfaqet në mitingun përmbyllës të Maduros

Diego Armando Maradona ka marrë pjesë në takimin përmbyllës të fushatës elektorale Nicolas Maduro, i cili kandidon për t’u rizgjedhur president i Venezuelës.

Me pantallona të shkurtra blu, bluzë gri dhe një kapele me ngjyrat e Venezuelës, ish-futbollisti u ngjit në skenën e mitingut, ku shpalosi flamurin kombëtar i përshëndetur nga turma.

Maradona nuk i ka fshehur kurrë pikëpamjet e tij politike.

Muajin e kaluar, pas burgosjes së ish-presidentit të Brazilit, Lula da Silva, ai i ka thënë shtypit argjentinas se “po jetojmë në kohë të rrezikshme.

Argentina e Paraguai janë mashtruar, tashmë duan të mashtrojnë edhe Kubën dhe të ndryshojnë Venezuelën”.

Ai qe shprehur se kishte folur me Maduron dhe ishte i sigurt se “do t’i shkojë mirë” sepse gjërat duken optimiste.(TemA)

Loading...

Diego Armando Maradona ka marrë pjesë në takimin përmbyllës të fushatës elektorale Nicolas Maduro, i cili kandidon për t’u rizgjedhur president i Venezuelës.

Me pantallona të shkurtra blu, bluzë gri dhe një kapele me ngjyrat e Venezuelës, ish-futbollisti u ngjit në skenën e mitingut, ku shpalosi flamurin kombëtar i përshëndetur nga turma.

Maradona nuk i ka fshehur kurrë pikëpamjet e tij politike.

Muajin e kaluar, pas burgosjes së ish-presidentit të Brazilit, Lula da Silva, ai i ka thënë shtypit argjentinas se “po jetojmë në kohë të rrezikshme.

Argentina e Paraguai janë mashtruar, tashmë duan të mashtrojnë edhe Kubën dhe të ndryshojnë Venezuelën”.

Ai qe shprehur se kishte folur me Maduron dhe ishte i sigurt se “do t’i shkojë mirë” sepse gjërat duken optimiste.(TemA)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Maradona nuk i fsheh bindjet politike, shfaqet në mitingun përmbyllës të Maduros Maradona nuk i fsheh bindjet politike, shfaqet në mitingun përmbyllës të MadurosRating: 5.0
To Top