Home / Lajme / Labinot Tahiri: Kot e keni, s’mund ta rrëzoni Ramush Haradinajn
Labinot Tahiri: Kot e keni, s’mund ta rrëzoni Ramush Haradinajn

Labinot Tahiri: Kot e keni, s’mund ta rrëzoni Ramush Haradinajn

Labinot Tahiri: Kot e keni, s’mund ta rrëzoni Ramush Haradinajn
Labinot Tahiri: Kot e keni, s’mund ta rrëzoni Ramush Haradinajn

Deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, është deklaruar në seancën ku po flitet për ministrin serb Nenad Rikallo. Tahiri tha se nëse gjendet vetëm një akuzë ndaj Rikallos atëherë do të jetë ai i pari që do t’i nisë protestat pro shkarkimit të tij.

Por, Tahiri iu drejtua deputetëve të opozitës, sidomos ndaj deputetëve të Vetëvendosjes, se ata po e duan rrëzimin e Qeverisë Haradinaj e jo të Rikallos.

Ish-këngëtari Tahiri ka një porosi për opozitën se nëse ia kanë mësyrë ta rrëzojnë Ramush Haradinajn e kanë të kotë.

“Nëse ia keni mësy për me e rrezuar Haradinajn, e keni të kotë. Sepse ju deputetët e VV i keni dhënë pipëza e gaz për një kauzë të drejtë dhe se nuk keni mundësi ta rrëzoni sepse është duke punuar mirë. Ju e paskët dashtë kaq shumë sa që para gjashtë muajve shkonit në Francë dhe bënit fotografi me të”, ka thënë Tahiri nga foltorja e Kuvendit.

Tutje, ai është shprehur se deputetët e Kuvendit duhet të fokusohen rreth çështjes së liberalizimit të vizave.

“Për mendimin tim është më mirë me u bazua në pyetjen e Molliqajt që ia bëri Haradinajt për punën e vizave, që demek në afatin 3 muajsh partitë kanë garantuar që kosovarët do t’i kenë vizat. Shpresojë që z. Kryeministër do të arrijë aty. Kam qenë organizator në protestën në Ferizaj, për shkarkimin e Jabllanoviqit. Unë ju garantoj që nëse gjendet për akuzat ndaj Rikallos, mendoj që Kryeministri do ta shkarkojë, dhe prapë unë do të jem organizator I protestave kundër Rikallos me shkarku”, ka thënë tutje Labitor Tahiri.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje