Lajme

Kupa e Botës/ Mbërrin skuadra e parë në Rusi, nisin përgatitjet për Botërorin

Kur kanë mbetur edhe 8 ditë nga fillimi i Kupës së Botës që do të mbahet në Rusi, skuadrat kanë filluar të mendojnë për përgatitjet në kuadër të këtij kompeticioni.

Ekipi i parë që ka mbërritur në Rusi, është Irani, skuadër e cila merr pjesë në një kompeticion të tillë për herë të pestë në histori.

Kombëtarja iraniane ka mbërritur në Moskë gjatë mbrëmjes së shkuar dhe menjëherë do të nisin përgatitjet për ndeshjen e parë ndaj Marokut, që do të luhet në datën 15 qershor.

Trajneri i Iranit, Karlos Kueiroz është shprehur i lumtur që do të marrë pjesë në këtë kompeticion, duke e cilësuar këtë pjesëmarrje si një ëndërr të bërë realitet.

“Për futbollin iranian, kjo është një ëndërr e cila është kthyer në realitet. Është një ndjesi fantastike kur mendon se do të përballesh me skuadrat më të mira në botë dhe që je mes tyre. Uroj që të gjithë tifozët të kënaqen dhe ne të bëjmë një paraqitje dinjitoze”, u shpreh Karlon Kueiroz.

Loading...

Kur kanë mbetur edhe 8 ditë nga fillimi i Kupës së Botës që do të mbahet në Rusi, skuadrat kanë filluar të mendojnë për përgatitjet në kuadër të këtij kompeticioni.

Ekipi i parë që ka mbërritur në Rusi, është Irani, skuadër e cila merr pjesë në një kompeticion të tillë për herë të pestë në histori.

Kombëtarja iraniane ka mbërritur në Moskë gjatë mbrëmjes së shkuar dhe menjëherë do të nisin përgatitjet për ndeshjen e parë ndaj Marokut, që do të luhet në datën 15 qershor.

Trajneri i Iranit, Karlos Kueiroz është shprehur i lumtur që do të marrë pjesë në këtë kompeticion, duke e cilësuar këtë pjesëmarrje si një ëndërr të bërë realitet.

“Për futbollin iranian, kjo është një ëndërr e cila është kthyer në realitet. Është një ndjesi fantastike kur mendon se do të përballesh me skuadrat më të mira në botë dhe që je mes tyre. Uroj që të gjithë tifozët të kënaqen dhe ne të bëjmë një paraqitje dinjitoze”, u shpreh Karlon Kueiroz.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Kupa e Botës/ Mbërrin skuadra e parë në Rusi, nisin përgatitjet për Botërorin Kupa e Botës/ Mbërrin skuadra e parë në Rusi, nisin përgatitjet për BotërorinRating: 5.0
To Top