Warning: Use of undefined constant all - assumed 'all' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/plugins/fauxload/fauxLoad.php on line 99
Lajme

Kryeson Joachim Low, ja trajnerët e Kupës së Botës me pagat më të larta

Ka mbetur më pak se një javë nga fillimi i Botërorit të Rusisë dhe kjo është koha për të kujtuar se çfarë rrogash marrin trajnerëte kombëtareve finaliste, sipas raporteve të ndryshme, që janë botuar në muajt e fundit. Aliou Cissé, tekniku i Senegalit, është ai me pagën më të ulët, 200.000 euro.

Më pak se gjysmë milion euro në vit përfiton trajneri i Polonisë, Adam Nawałka (270.000), ndërsa para tij vjen trajneri i Serbisë, Mladen Krstajiç (300.000). Dhe kështu me radhë, pagat e të tjerëve janë: trajneri i Kosta Rikës, Oscar Ramirez, 350.000 euro; trajneri i Panamasë, Bolillo Gomez, 400.000 euro; trajneri i Suedisë, Janne Andersson, 450.000 euro dhe ai i Koresë së Jugut, Shin Tae-Yong, 450.000 euro.

Gernot Rohr, që drejton Nigerinë, përfiton si pagë gjysmë milion euro në vit, diçka më pak se Zlatko Daliç në stolin e Kroacisë (550.000). Nga aty, pastaj, pagat ngrihen “në qiell”. Heimir Hallgrímsson i Islandës paguhet 700.000 euro në vit; Hervé Renard i Marokut me 780.000 euro, Vladimir..

Loading...

Ka mbetur më pak se një javë nga fillimi i Botërorit të Rusisë dhe kjo është koha për të kujtuar se çfarë rrogash marrin trajnerëte kombëtareve finaliste, sipas raporteve të ndryshme, që janë botuar në muajt e fundit. Aliou Cissé, tekniku i Senegalit, është ai me pagën më të ulët, 200.000 euro.

Më pak se gjysmë milion euro në vit përfiton trajneri i Polonisë, Adam Nawałka (270.000), ndërsa para tij vjen trajneri i Serbisë, Mladen Krstajiç (300.000). Dhe kështu me radhë, pagat e të tjerëve janë: trajneri i Kosta Rikës, Oscar Ramirez, 350.000 euro; trajneri i Panamasë, Bolillo Gomez, 400.000 euro; trajneri i Suedisë, Janne Andersson, 450.000 euro dhe ai i Koresë së Jugut, Shin Tae-Yong, 450.000 euro.

Gernot Rohr, që drejton Nigerinë, përfiton si pagë gjysmë milion euro në vit, diçka më pak se Zlatko Daliç në stolin e Kroacisë (550.000). Nga aty, pastaj, pagat ngrihen “në qiell”. Heimir Hallgrímsson i Islandës paguhet 700.000 euro në vit; Hervé Renard i Marokut me 780.000 euro, Vladimir Petkovic i Zvicrës me 850.000 euro, ndërsa Akira Nishino i Japonisë me 930.000 euro.

1 milionë euro në vit përfiton Age Hareide i Danimarkës dhe Roberto Martínez i Belgjikës. Mbi ta renditen Osorio i Meksikës (1.05 milionë euro), Gareca i Perusë (1.15 milionë), Van Marwijk i Australisë (1.2 milionë) dhe Pizzi i Arabisë Saudite (1.44 milionë).

Dhe tashmë arrijnë në 1 milion euro e gjysmë, sa marrin dy teknikë argjentinas: Cuper i Egjiptit dhe Pekerman i Kolumbisë. Po cilët janë 10 trajnerët më të paguar të Kupës së Botës së kësaj vere? Zbulojini ato më poshtë, sipas renditjes nga i dhjeti tek i pari:(Telesport)

1.7 milionë euro

1.8 milionë euro

2 milionë euro

2 milionë euro

2.25 milionë euro

2.6 milionë euro

3 milionë euro

3.5 milionë euro

3.5 milionë euro

3.85 milionë euro

Loading...

Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/functions.php on line 994
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...

Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/single.php on line 348
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Kryeson Joachim Low, ja trajnerët e Kupës së Botës me pagat më të larta Kryeson Joachim Low, ja trajnerët e Kupës së Botës me pagat më të lartaRating: 5.0
To Top