Home / Lajme / Kandidati i ‘Besa’: Arsimtarët në Çair jetojnë nën presion të BDI-së (VIDEO)

Kandidati i ‘Besa’: Arsimtarët në Çair jetojnë nën presion të BDI-së (VIDEO)

Kandidati i Lëvizjes “Besa” për kryetar të komunës së Çairit, Zeqirja Ibrahimi, fajësoi BDI-në për gjendjen e rëndë në infrastrukturë të kësajkomune, njofton Portalb.mk.

Ibrahimi tha në Debat Pernime se BDI gjatë 12 viteve “ka keqqeverisur me këtë komunë”.

“Angazhimi ynë është në 6 sfera kryesore. Më thelbësorja është çlirimi i çairit nga skllavëria. Arsimtarët në komunën e Çairit jetojnë nën presion të zyrtarëve të komunës për shkak të presioneve politike. Gjendja në arsim në Çair është përtej kushteve të mjerueshme”, tha Ibrahimi.

Çairi është komunë brenda Shkupit e banuar me shumicë nga shqiptarët.

Brenda 3.5 kilometra katrorë, në këtë komunë jetojnë rreth 65 mijë banorë duke e bërë Çairin njërën ndër komunat më të dendura në Europë.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje