Home / Lajme / Ja si e kërcënoi Lulzim Basha, Edi Ramën pak minuta më parë nga foltorja e Kuvendit
Ja si e kërcënoi Lulzim Basha, Edi Ramën pak minuta më parë nga foltorja e Kuvendit

Ja si e kërcënoi Lulzim Basha, Edi Ramën pak minuta më parë nga foltorja e Kuvendit

Sot është një ndër ditët më dramatike për këtë parlament, më të rënda për demokracinë 27 vjeçare, më të vështira për shqiptarët. Sot në dhunim flagrant të kushtetutës shumica parlamentare po kërkon të marrë një pushtet që nuk i takon, por edhe më keq, që e ka të ndaluar ta prekë, afrohet.

Kjo është një seancë antikushtetuese. Sot në mënyrë tinëzare, po bëheni gati për një grusht shtetit. Prej shekujsh, Europa, SHBA e kanë të sanksionuar qartë, ndarjen e pushteteve si themel i demokracisë.

Kjo është arsyeja se Kushtetuta e Shqipërisë dhe Reforma në Drejtësi, ja ndalojnë shprehimisht një force të vetme politike emërimin e Prokurorit të Përgjithshëm. Nenet janë të qarta, e ju jeni paralajmëruar këto javë.

Mos bllokoni, pengimin e hetimit të Saimir Tahirit, Vangjush Dakos, Qazim Sejdinit dhe dosjet e korrupsionit për ministrat e tjerë. Por ju jeni të vendosur për të mbrojtur korrupsionin tuaj. Ky është momenti i fundit, tërhiquni. Binduni popullit ose do të përballeni me pasoja.

Ja si e kërcënoi Lulzim Basha, Edi Ramën pak minuta më parë nga foltorja e Kuvendit
Ja si e kërcënoi Lulzim Basha, Edi Ramën pak minuta më parë nga foltorja e Kuvendit
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje