Home / Lajme / Itali, kapet gomonia e tre skafistëve shqiptarë me 1.7 ton kanabis
Itali, kapet gomonia e tre skafistëve shqiptarë me 1.7 ton kanabis

Itali, kapet gomonia e tre skafistëve shqiptarë me 1.7 ton kanabis

Guardia di Finanza italiane e ka mbyllur vitin 2017 në një operacion antidrogë të zhvilluar në ujërat midis Otrantos dhe Brindisit.

Autoritetet italiane kanë ndaluar një gomone që transportonte 1.7 ton kanabis, e cila ishte pikasur fillimisht në kanalin e Otrantos.

Roja bregdetare e financës italiane i është vënë nën ndjekje duke munduar ta ndalojë në brigjet e komunës së ‘San Foka’ në provincën e Leçes.

Mediat italiane bëjnë me dije se gomonia ishte nisur nga Vlora, ndërsa në pranga janë vënë edhe tre skafistët shqiptarë.
Tre skafistët e arrestuar janë shtetasit me inicialet F. N., S. O., S. A.. Ata janë të gjithë nga Vlora dhe dy të fundit janë 25 vjeç.

Gomonia e ndaluar në operacionin “Triton 2017” të agjencisë evropiane Frontex është e gjatë 9 metra.

Kanabisi në gomone ishte ndarë në 76 pako të mëdha me vlerë përftimi mbi 17 milionë euro.

Ndërkohë në mjetin lundrues përveç drogës Sipas tyre, përveç drogës janë gjetur edhe armë kallashnikov.

Itali, kapet gomonia e tre skafistëve shqiptarë me 1.7 ton kanabis
Itali, kapet gomonia e tre skafistëve shqiptarë me 1.7 ton kanabis
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje