Home / Lajme / Guri nga Kosova në Kuvendin e Serbisë
Auto Draft

Guri nga Kosova në Kuvendin e Serbisë

Auto Draft
Auto Draft

Shefi i grupit të deputetëve Dveri, Boshko Obradoviq, sot në Kuvendin e Serbisë ka kërkuar të pranohet rezoluta e kësaj lëvizjeje, që veten quan mbrojtës të Kosovës, dhe duke prezantuar këtë ka treguar një gur të madh, të cilin, siç ka thënë, e kishte sjellë nga Kosova, dhe duke e ngritur lart gurin, e ka recituar një poezi për atdheun.

Kryetarja e Kuvendit të Serbisë, Maja Gojkoviq, pastaj kishte shpallur pauzë, dhe kishte kërkuar që guri të largohej nga aty.

“Nuk e kuptoj pse iu pengon guri të cilin dje e solla nga Kosova, dhe poezia ”, citon “blic” i Beogradit të ketë thënë Obradoviq.

Ai këtij portali i ka treguar se gurin e kishte marrë dje nga Kosova si “një shenjtëri personale” dhe se për të ai nuk ishte gur i rëndomtë, por “gur themeltar i shtetit tonë”.

Obradoviq pastaj ka rrëfyer sesi e kishte futur brenda gurin pa vështirësi dhe se madje që nga dita e djeshme atë e kishte harruar në çantën e deputetëve.

Në fund ai ka shfaqur keqardhje pse “guri ishte përjashtuar nga mbledhja”, e rezoluta ishte hedhur poshtë nga shumica parlamentare duke thënë se nga kjo “qartë mund të përfundohet se ajo shumicë nuk është e interesuar për ruajtjen e Kosovës në Serbi”.

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje