Home / Lajme / Grigja diskuton me Salianusin punën e audio-përgjimit në Prokurori

Grigja diskuton me Salianusin punën e audio-përgjimit në Prokurori

Pas lajmeve se kaseta e Salianusit doli fallco, Grigja e dëshpëruar i shkruan atij rreth kasetës dhe problemit që mund të ketë tani që doli kaseta fallco.

-Si nuk bëre një gjë me shpirt në këtë jetë, gjithë jetën fallco.

-Unë bëj gjërat që më kërkojnë, fallco i duan, fallco ua bëj.

-Kjo gjë mund të të dëmtojë përfundimisht.

Do ngelesh gjithë jetën pa një çikë shpirt.

-Këtu dhashë sa munda.

Zërin e Gones e qau Gonia jonë.

Zërin e atij jevgut e kishim, se e regjistruam në kafe.

Numrin e telefonit të Gones na e dha Besimi.

Skenarin na e shkruajti Doktori.

Montazhin na e bëri Kunati.

Dhe ti kërkon përgjegjësi nga unë.

Unë vetëm në konferencë shtypi dola.

-Kam frikë se tani do hapen telashe të reja.

Do t’u çojnë në Prokurori dhe Doktori do t’u akuzojë që shitët PD-në.

Çfarëdo të thoni ju, ai do thotë i ngulët thikë pas shpine PD-së.

Nëse thoni që kaseta nuk është e juaja, do t’u akuzojë për tradhtarë.

Nëse do thoni që ua dha Besimi një pjesë, do t’u akuzojë si spiunë.

Nëse do thoni që e montuat tek Kunati, do t’u akuzojë si bashkëpunëtorë të qeverisë.

Keq është puna.

-Ne e bëmë detyrën tonë. Jemi e para opozitë në Shqipëri që përgjojmë ministrin e Brendshëm.

Gjithë jetën këtu opozita është ankuar që përgjohet nga ministri i Brendshëm.

Ne jemi të parët që e kemi përgjuar.

-Po na trego ndonjë gjë çfarë bënte ky Gonia kur e përgjonit.

-Po hiç o, na bëri lëmsh.

Se këta vlonjatët për çdo gjë thonë “O vëlla, ç’kemi o vëlla, si je o vëlla, po ç’bën o vëlla”, dhe ne mendonim se ai fliste me Xhafajn, kur thoshte “o vëlla”.

Ai i thoshte çdo jevgu në Vlorë, “o vëlla”.

Na bëri lëmsh.

-Po tani çfarë do thoni nesër në Prokurori?

-Do themi që kasetën na e sollën nga PS, por na thanë bëni ca ndryshime, mos të duket origjinale.

-Po Doktori tha e kemi bërë vetë, e kemi ndjekur vëllain e Xhafajt.

-Doktori ka imunitet, nuk e merr paraysh njeri çfarë thotë. As Prokuroria.

-Po në PD çfarë thonë të tjerët?

-Nuk e di, por deputetin Ruli e pyeta, si të duket situata dhe më tha:

“Ç’të të them unë biro.

Ju kapët Gonin që të fusnit në burg Xhafajn, dhe futët prapë në burg Gonin, dhe mund të shkoni dhe vetë nga Xhafaj.”

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje