Lajme

FOTOT: Donald Lu surprizon sërish, vishet kuq e zi dhe… luan futboll

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka surprizuar të gjithë me foton e publikuar sot, pasi shfaqet krejt ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim.

Ai shfaqet i veshur sportiv, me fanellë ku shihet edhe flamuri kuq e zi, atlete dhe pantallona të shkurta.

Ambasadori Lu ka qenë i pranishëm gjatë ndeshjes së futbollit të Ambasadës Amerikane në Tiranë, e cila fitoi edhe Kampionatit Rajonal të futbollit të ambasadave.

Në një postim në ‘Facebook’ Ambasada tregon se skuadra e saj ka arritur të fitojë përball Malit të Zi dhe Maqedonisë.

“ | Urime skuadrës së futbollit të ambasadës amerikane në Tiranë për fitoren e Kampionatit Rajonal të futbollit të Ambasadave Amerikane 2018! Skuadra jonë mposhti skuadrën e Malit të Zi 2 me 0 dhe më pas fitoi me skuadrën e Maqedonisë 6 me 4 në ndeshjen finale.

Ishte shumë bukur të kalonim kohë me kolegët tanë nga rajoni dhe të sillnim kupën në Shqipëri! ”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane. (TemA)

Loading...

Ambasadori amerikan në Tiranë Donald Lu ka surprizuar të gjithë me foton e publikuar sot, pasi shfaqet krejt ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim.

Ai shfaqet i veshur sportiv, me fanellë ku shihet edhe flamuri kuq e zi, atlete dhe pantallona të shkurta.

Ambasadori Lu ka qenë i pranishëm gjatë ndeshjes së futbollit të Ambasadës Amerikane në Tiranë, e cila fitoi edhe Kampionatit Rajonal të futbollit të ambasadave.

Në një postim në ‘Facebook’ Ambasada tregon se skuadra e saj ka arritur të fitojë përball Malit të Zi dhe Maqedonisë.

🇦🇱

🇦🇱

🏆

🏆

| Urime skuadrës së futbollit të ambasadës amerikane në Tiranë për fitoren e Kampionatit Rajonal të futbollit të Ambasadave Amerikane 2018! Skuadra jonë mposhti skuadrën e Malit të Zi 2 me 0 dhe më pas fitoi me skuadrën e Maqedonisë 6 me 4 në ndeshjen finale.

Ishte shumë bukur të kalonim kohë me kolegët tanë nga rajoni dhe të sillnim kupën në Shqipëri!

🥇

🥇

⚽

🎉

🎉

🥅

🥅

”, thuhet në njoftimin e ambasadës amerikane. (TemA)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . FOTOT: Donald Lu surprizon sërish, vishet kuq e zi dhe… luan futboll FOTOT: Donald Lu surprizon sërish, vishet kuq e zi dhe… luan futbollRating: 5.0
To Top