Lajme

Fëmijëri e vështirë dhe vëllezërit në burg, historia e marokenit që pritet të mahnitë në Botëror

Pak muaj më parë, kur Hakim Ziyech u nominua si lojtari më i mirë për Ajaxin në sezonin 2017-18, trajneri i tij, Erik Ten Tag e cilësoi si: “Artist të futbollit”, ndërsa shtoi: “Dëshiroj që të qëndrojë me ne”.

Ziyech, 25 vjeç, lindur në Holandë, por ka zgjedhur të përfaqësojë origjinën e tij, Marokun dhe do të luajë tashmë në Botëror.

Gjatë sezonit të shkuar, luajti 34 ndeshje me Ajaxin dhe shënoi 9 gola, ndërsa me Marokun ka zhvilluar 15 ndeshje dhe ka realizuar 8 gola.

FËMIJËRIA- Nuk ka qenë një fëmijëri e lehtë për Ziyech. Babai i tij ndërroi jetë kur mesfushori maroken ishte 10 vjeç. Dy vëllezërit e tij kanë kryer dënim me burg. Por, Ziyech kishte një talent të bekuar për futboll.

E nisi te të rinjtë e Heerenveen, klub me të cilin debutoi në Eredivisie në sezonin 2012-2013.

Kaloi te Twente dhe më pas te Ajax. Tashmë kërkohet nga Roma në Itali, ndërsa është shprehur se: “Kërkoj sfida të reja”.

Verdhekuqtë duhet të nxitojnë nëse duan ta blejnë, sepse Ziyech mund të zhvillojë nj..

Loading...

Pak muaj më parë, kur Hakim Ziyech u nominua si lojtari më i mirë për Ajaxin në sezonin 2017-18, trajneri i tij, Erik Ten Tag e cilësoi si: “Artist të futbollit”, ndërsa shtoi: “Dëshiroj që të qëndrojë me ne”.

Ziyech, 25 vjeç, lindur në Holandë, por ka zgjedhur të përfaqësojë origjinën e tij, Marokun dhe do të luajë tashmë në Botëror.

Gjatë sezonit të shkuar, luajti 34 ndeshje me Ajaxin dhe shënoi 9 gola, ndërsa me Marokun ka zhvilluar 15 ndeshje dhe ka realizuar 8 gola.

FËMIJËRIA- Nuk ka qenë një fëmijëri e lehtë për Ziyech. Babai i tij ndërroi jetë kur mesfushori maroken ishte 10 vjeç. Dy vëllezërit e tij kanë kryer dënim me burg. Por, Ziyech kishte një talent të bekuar për futboll.

E nisi te të rinjtë e Heerenveen, klub me të cilin debutoi në Eredivisie në sezonin 2012-2013.

Kaloi te Twente dhe më pas te Ajax. Tashmë kërkohet nga Roma në Itali, ndërsa është shprehur se: “Kërkoj sfida të reja”.

Verdhekuqtë duhet të nxitojnë nëse duan ta blejnë, sepse Ziyech mund të zhvillojë një Botëror pozitiv dhe vlera e tij do të rritet në mënyrë të konsiderueshme.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Fëmijëri e vështirë dhe vëllezërit në burg, historia e marokenit që pritet të mahnitë në Botëror Fëmijëri e vështirë dhe vëllezërit në burg, historia e marokenit që pritet të mahnitë në BotërorRating: 5.0
To Top