Home / Lajme / Fëmijëri e vështirë dhe vëllezërit në burg, historia e marokenit që pritet të mahnitë në Botëror

Fëmijëri e vështirë dhe vëllezërit në burg, historia e marokenit që pritet të mahnitë në Botëror

Pak muaj më parë, kur Hakim Ziyech u nominua si lojtari më i mirë për Ajaxin në sezonin 2017-18, trajneri i tij, Erik Ten Tag e cilësoi si: “Artist të futbollit”, ndërsa shtoi: “Dëshiroj që të qëndrojë me ne”.

Ziyech, 25 vjeç, lindur në Holandë, por ka zgjedhur të përfaqësojë origjinën e tij, Marokun dhe do të luajë tashmë në Botëror.

Gjatë sezonit të shkuar, luajti 34 ndeshje me Ajaxin dhe shënoi 9 gola, ndërsa me Marokun ka zhvilluar 15 ndeshje dhe ka realizuar 8 gola.

FËMIJËRIA- Nuk ka qenë një fëmijëri e lehtë për Ziyech. Babai i tij ndërroi jetë kur mesfushori maroken ishte 10 vjeç. Dy vëllezërit e tij kanë kryer dënim me burg. Por, Ziyech kishte një talent të bekuar për futboll.

E nisi te të rinjtë e Heerenveen, klub me të cilin debutoi në Eredivisie në sezonin 2012-2013.

Kaloi te Twente dhe më pas te Ajax. Tashmë kërkohet nga Roma në Itali, ndërsa është shprehur se: “Kërkoj sfida të reja”.

Verdhekuqtë duhet të nxitojnë nëse duan ta blejnë, sepse Ziyech mund të zhvillojë një Botëror pozitiv dhe vlera e tij do të rritet në mënyrë të konsiderueshme.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje