Home / Lajme / Ekskluzive: Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha do të drejtojnë këto dy ministri në Qeverinë Haradinaj
Ekskluzive: Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha do të drejtojnë këto dy ministri në Qeverinë Haradinaj

Ekskluzive: Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha do të drejtojnë këto dy ministri në Qeverinë Haradinaj

Ekskluzive: Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha do të drejtojnë këto dy ministri në Qeverinë Haradinaj
Dje u mbajt mbledhja e Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ku u propozuan emrat për ministritë që do t’i marrë kjo parti në Qeverinë e Ramush Haradinajt

Dje u mbajt mbledhja e Këshillit Drejtues të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, ku u propozuan emrat për ministritë që do t’i marrë kjo parti në Qeverinë e Ramush Haradinajt.

Nënkryetari i AAK’së, Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha janë caktuar të jenë ministra të Qeverisë së re të Haradinajt.

Pal Lekaj ka konfirmuar për Gazetën Express se dje është votuar unanimisht nga këshilli drejtues dhe është caktuar të jetë ministër i Infrastrukturës. Gjithashtu, ai konfirmoi se ministër i Forcës dhe Sigurisë është caktuar të jetë Rrustem Berisha.

“Po, unanimisht jemi mbështetur unë dhe Rrustem Berisha”, tha Lekaj për Express.

Pasi që Pal Lekaj dhe Rrustem Berisha po bëhen ministra, ata do të zëvendësohen në Kuvend nga një kandidat i Nismës dhe një i AAK’së.

Enver Hoti i Nismës dhe Gani Dreshaj i AAK-së janë dy emrat që pritet të zëvendësojnë Lekajn dhe Berishën në Kuvend.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/ekskluzive-pal-lekaj-dhe-rrustem-berisha-do-te-drejtojne-keto-dy-ministri-ne-qeverine-haradinaj-431110/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje