Lajme

“Dosja Hajdari”/ Izet Haxhiaj kërkon ish kryeministrin në gjyq: Koha të përballem me Sali Berishën

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit doli sot para gjykatës dhe ka bëri një kërkesë të fortë.

Ai ka kërkuar në gjykatë përballjen me ish-kryeministrin e vendit Sali Berisha.

“Dua të përballem me denoncuesin tim Sali Berisha.

Nuk kam dashur t’i shmangem drejtësisë.

“Denoncuesi dhe akuzuesi im Sali Berisha ka një marrëveshje të bërë në “Rogner” për të ekzekutuar disa persona. Mes tyre edhe mua.

Disa i vranë, mua jo” – është shprehur Izet Haxhia në sallën e gjyqit.

Ndërkohë avokati i Haxhisë në këtë seancë ka paraqitur një dokument të SHIK-ut, i cili ishte raport për vrasjen e Hajdarit, ku sipas tij Haxhia nuk është përmendur asnjëherë. (TemA)

Loading...

Ish-truproja i Sali Berishës, Izet Haxhia, i dënuar me 25 vite burg për vrasjen e Azem Hajdarit doli sot para gjykatës dhe ka bëri një kërkesë të fortë.

Ai ka kërkuar në gjykatë përballjen me ish-kryeministrin e vendit Sali Berisha.

“Dua të përballem me denoncuesin tim Sali Berisha.

Nuk kam dashur t’i shmangem drejtësisë.

Denoncuesi dhe akuzuesi im Sali Berisha ka një marrëveshje të bërë në “Rogner” për të ekzekutuar disa persona. Mes tyre edhe mua.

Disa i vranë, mua jo” – është shprehur Izet Haxhia në sallën e gjyqit.

Ndërkohë avokati i Haxhisë në këtë seancë ka paraqitur një dokument të SHIK-ut, i cili ishte raport për vrasjen e Hajdarit, ku sipas tij Haxhia nuk është përmendur asnjëherë. (TemA)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . “Dosja Hajdari”/ Izet Haxhiaj kërkon ish kryeministrin në gjyq: Koha të përballem me Sali Berishën “Dosja Hajdari”/ Izet Haxhiaj kërkon ish kryeministrin në gjyq: Koha të përballem me Sali BerishënRating: 5.0
To Top