Home / Lajme / Dorëzohet padi ndaj Kryetarit aktual të Dibrës
Dorëzohet padi ndaj Kryetarit aktual të Dibrës

Dorëzohet padi ndaj Kryetarit aktual të Dibrës

Dorëzohet padi ndaj Kryetarit aktual të Dibrës
Dorëzohet padi ndaj Kryetarit aktual të Dibrës

Kryetari aktual i Dibrës në një nga debatet elektronike dhe televizive që zhvillohen në mediat vendase ngriti akuza të rënda për kandidatin e Lëvizjes Besa për Kryetar komune z.Xhemail Çupi, mes tjerash ai akuzoi Çupin për blerje votash ndër qytetar. Lata e quajti fundërinë dhe mbeturinë Xhemail Çupin në debatin e zhvilluar midis tyre.

Ishte kryefjalë për ditë me radhë dhe ironia e Latës:

“Lëvizja Besa është produkt sllavo, islamik-indonezian i Singaporit”, shtoi Kryetari , përcjell Almakos.

Deklaratat e tij të pavërteta e dëmtojnë pozicionin juridik të tij dhe janë jo vetëm joprofesionale por edhe të pandershme. Kjo shpifje është plotësisht tendencioze dhe ka për qëllim manipulimin e opinionit publik për të krijuar një imazh negativ mbi kandidatin rival të Latës.

“Për mua si idealist ku ne përpiqemi për një Dibër civilizuese ku sundon ligji dhe e drejta, ky rast më shqetëson goxha shumë. Ndaj sot kam dorëzuar padinë dhe tashmë do përballemi me të gjitha procedurat ligjore dhe instancat e drejtësisë, meqë zotëria është mësuar të baltosën të tjerët sa herë që i shkojnë kundër, veprimet e tila nuk mund të bën vetëm për të ardhur në fitore, sepse kur mungon argumenti dhe logjika mbeten shpifja dhe njëllosja armë e vetme për dinjitetit tim”, përfundon Çupi./Almakos

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje