Lajme

“Do vras veten, nuk kam rrugë tjetër”, Vasili reragon pas dëshmisë rrëqethëse të gruas me tumor

Loading...

“Barna nuk ka, ky është realiteti”.

Kështu shkruan kreu i grupit parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili lidhur me një tjetër rast denoncimi për mungesën e barnave për të sëmurët që kërkojnë barna onkologjike.

Vasili i kthehet edhe një herë rastit të disa ditëve më parë, ky vetë kryeministri Rama shoqëroi një mësuese në spital ,ku dhe i garantoi se ilaçet që mungonin në repartin e onkologjisë tashmë do të jenë në dispozicion të tyre.

Reagimi

Kryeministri genjeu, barna onkologjike nuk ka, mos e besoni kurrë atë.

Kryeministri qe shpërdoron mizorisht dhimbjen dhe luften per jeten, beri nje teater te pacipe me hallin e madh te zonjes se nderuar nga Rresheni, qe i kerkoi barnat onkologjike, qe nuk ja jepte prej kohesh spitali.

Ky kryeministri, qe turpin nuk e njeh u ngrehos e vajti ne spital me zonjen nga Rresheni, qe gjoja t’ja jepte vete barnat e tha pa ju dridhur qerpiku se per pak dite te gjithe barnat onkologjike do tua siguronte ai te semureve,ai genjeshtari noterik me i madh i ketij vendi.

Te nderuar miq realitetin e vertete e keni me poshte.

Shikojeni me syte tuaj dhe me zemer ne dore, jo vetem per te perjetuar dramen e njerezve te zakonshem, por edhe per te pare se sa e zeze dhe e pafytyre eshte vetedija e ketij kryeministri, qe nuk kursen as jeten.

Barna NUK KA ky eshte realiteti.

Ndaj miqesisht ju them mos e besoni kurre kryeministrin sepse ai eshte genjeshtra vete,jeta e tij eshte genjeshter,teatri i tij eshte genjeshter,fjala e veprimi i tij jane genjeshter dhe ai gjallon ne genjeshter. /Gazeta Express/

"Do vras veten, nuk kam rrugë tjetër", Vasili reragon pas dëshmisë rrëqethëse të gruas me tumor

"Do vras veten, nuk kam rrugë tjetër", Vasili reragon pas dëshmisë rrëqethëse të gruas me tumor

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . “Do vras veten, nuk kam rrugë tjetër”, Vasili reragon pas dëshmisë rrëqethëse të gruas me tumor “Do vras veten, nuk kam rrugë tjetër”, Vasili reragon pas dëshmisë rrëqethëse të gruas me tumorRating: 5.0
To Top