Home / Lajme / Dita kur deputeti i PDK-së u dënua më 48 vite burg (Video)
Dita kur deputeti i PDK-së u dënua më 48 vite burg (Video)

Dita kur deputeti i PDK-së u dënua më 48 vite burg (Video)

“Kosova do të fitoj në qoftë se jo me dialog atëherë do të fitoj me luftë”, ishin fjalët e Nait Hasanit kur po gjykohej nga sistemi serbë në vitin 1997.

Deputeti i PDK-së, Nait Hasani, qysh heret kishte nisur të merrej me veprimet kombëtare dhe për këtë ai filloj të ndjekej nga sistemi i atëherëshëm.

Në vitin 1997, Hasani ishte dënuar për të katërtën herë, kësaj radhe sistemi i atëhershëm serbë e dënoi me 40 vite burg, shkruan Magazina.al

Në këtë video shihet se Hasani ishte në një moshë shumë të re kur përballej me drejtësinë e ish-jugosllavisë e cila përndiqte të gjithë ata që punonin për veprimtarinë kombëtare dhe çlirimin e Kosovës.

Dita kur deputeti i PDK-së u dënua më 48 vite burg (Video)
Dita kur deputeti i PDK-së u dënua më 48 vite burg (Video)

 

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje