Home / Lajme / Dialogu me dilema, në nivel presidentësh
Dialogu me dilema, në nivel presidentësh

Dialogu me dilema, në nivel presidentësh

Dialogu me dilema, në nivel presidentësh

Profesori i shkencave politike, Arben Çirezi, deklaron se dialogu i deritanishëm ka qenë në funksion të rregullimit të brendshëm të komunitetit serb dhe jo në funksion të kërkesave të palës kosovare.

Prandaj, sipas tij, tash e tutje duhet të analizohet përmbajtja dhe qëllimi i këtij dialogu.

Në anën tjetër, analisti politik, Haki Abazi mendon se dialogu në nivel presidentësh, krejt në mënyrë jo transparente është bartur prej kryeministrit tek presidenti, pa u realizuar fare asnjë debat mes spektrit politik.

Involvimin e mundshëm të shteteve me peshë, si Amerika dhe Gjermania në këtë dialog, analisten e shohin si të frytshëm, por jo gjithmonë të efektshëm.


Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje