Home / Lajme / Deputeti shqiptar shpërndau 50 deshë për Kurban Bajramin
Auto Draft

Deputeti shqiptar shpërndau 50 deshë për Kurban Bajramin

Auto Draft

Deputeti i PDIU-së, Aqif Rakipi, protagonist i një ngjarjeje aksidentale pak kohë më parë është rikthyer në vëmendje të ndjekësve të tij në rrjetin social me bamirësinë në ditën e shënuar të Kurban Bajramit.

Në një postim ai shprehet se familja e tij ka bërë fli 50 bagëti mishin e të cilave e ndau me banorët në nevojë të qytetit, të cilëve ju uron njëherazi edhe festën.

“Me rastin e festës së Kurban Bajramit dëshiroj t’ju uroj të gjithëve gëzuar mbarësi dhe mirësi për ju dhe për familjet tuaja.

Sot sikurse në të gjithë Kurban Bajramet e tjerë familja jone kreu ritin e prejës të kurbanit. 50 deshë ishin të destinuar që të flijoheshin për Zotin në këtë ditë të bekuar dhe mishin e tyre ua ndamë familjeve më në nevojë të qytetit tonë. Duke shpresuar se kemi kënaqur sado pak këto shtresa në nevojë dhe kemi kthyer buzëqeshjen e të përvuajturve të lagjes në të cilën jam rritur ju uroj edhe njëherë nga zemra Gëzuar Kurban Bajramin! Qoftë i begatë për të gjithë”, shkruan deputeti Rakipi më rrjetin social.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje