Lajme

Berisha në “ekstazë”: Negociatat s’do hapen, të ikë Edvin Kristaq Rama

Sali Berisha thotë se negociatat nuk do të hapen në qershor.

Sipas ish-kryeministrit, në qershor Bashkimi Europian do japë vendim negativ për integrimin.

Për Berishën, bllokues është kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Ai i bën thirrje qytetarëve që të ngrihen për t’i rrëzuar nga pushteti pasi veç PD mund ta çojë vendin para.

Postimi i plotë

Xhafa i Droges bllokuesi i hapjes se negociatave!

Presidenti i Partise Popullore Europiane, Joseph Daul, ka kërkuar largimin e Fatziut nga Ministër i Brendshëm.

Te dashur miq, gjatë mbledhjes së Asamblesë Politike të Partisë Popullore Evropiane ne Varshave, Presidenti Jozeph Dual ndër të tjera, është shprehur:

“Ne po e ndjekim nga shumë afër qeverinë shqiptare, për shkak të përfshirjes së Ministrit të Punëve të Brendshme në trafikun e drogës dhe krimin e organizuar.

Nëse nuk përmbushen principet e zbatimit të ligjit, unë nuk shoh se si mund të ketë një përgjigje positive për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Nd..

Loading...

Sali Berisha thotë se negociatat nuk do të hapen në qershor.

Sipas ish-kryeministrit, në qershor Bashkimi Europian do japë vendim negativ për integrimin.

Për Berishën, bllokues është kryeministri Edi Rama dhe ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj.

Ai i bën thirrje qytetarëve që të ngrihen për t’i rrëzuar nga pushteti pasi veç PD mund ta çojë vendin para.

Postimi i plotë

Xhafa i Droges bllokuesi i hapjes se negociatave!

Presidenti i Partise Popullore Europiane, Joseph Daul, ka kërkuar largimin e Fatziut nga Ministër i Brendshëm.

Te dashur miq, gjatë mbledhjes së Asamblesë Politike të Partisë Popullore Evropiane ne Varshave, Presidenti Jozeph Dual ndër të tjera, është shprehur:

“Ne po e ndjekim nga shumë afër qeverinë shqiptare, për shkak të përfshirjes së Ministrit të Punëve të Brendshme në trafikun e drogës dhe krimin e organizuar.

Nëse nuk përmbushen principet e zbatimit të ligjit, unë nuk shoh se si mund të ketë një përgjigje positive për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Ndaj ne duhet të shohim nëse do të ketë ndryshime deri në samitin e ardhshëm”.

Pra te dashur miq, Fatziu i Droges po mban peng hapjen e negociateve te Shqiperise me Bashkimin Europian! Kjo fakton edhe njehere se Edvin Kristaq Rama, midis Europes dhe Droges ka zgjedhur Drogen dhe parate e saj te krimit!

Largimi tij nga pushteti eshte rruga e vetme per te ecur drejte Bashkimit Europian! sb(TemA)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Berisha në “ekstazë”: Negociatat s’do hapen, të ikë Edvin Kristaq Rama Berisha në “ekstazë”: Negociatat s’do hapen, të ikë Edvin Kristaq RamaRating: 5.0
To Top