Lajme

Bëhuni gati për plazh, ja sa do shënojë termometri nesër

Sinoptikanët bëjnë me dije se gjatë ditës së nesërme pritet të kemi një rritje të ndjeshme të temperaturave.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) gjatë ditës së nesërme në vendet e ulëta temperaturat pritet të arrijë deri në 39 °C.

RESHJET

Nesër (e premte, dt.08) pritet të ketë reshje të dobëta, kryesisht në Veri (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt.08) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 35 °C

në vendet e ulëta: 18 / 39 °C

në vendet malore: 15 / 31 °C

ERA

Nesër (e premte, dt.08) ajo do të fryjë mesatare deri e fortë, sidomos në bregdet dhe në terrenet e larta malore, ku do të arrijë shpejtësinë deri në 40km/orë. (TemA)

Loading...

Sinoptikanët bëjnë me dije se gjatë ditës së nesërme pritet të kemi një rritje të ndjeshme të temperaturave.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM) gjatë ditës së nesërme në vendet e ulëta temperaturat pritet të arrijë deri në 39 °C.

RESHJET

Nesër (e premte, dt.08) pritet të ketë reshje të dobëta, kryesisht në Veri (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

TEMPERATURAT

Nesër (e premte, dt.08) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 20 / 35 °C

në vendet e ulëta: 18 / 39 °C

në vendet malore: 15 / 31 °C

ERA

Nesër (e premte, dt.08) ajo do të fryjë mesatare deri e fortë, sidomos në bregdet dhe në terrenet e larta malore, ku do të arrijë shpejtësinë deri në 40km/orë. (TemA)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Bëhuni gati për plazh, ja sa do shënojë termometri nesër Bëhuni gati për plazh, ja sa do shënojë termometri nesërRating: 5.0
To Top