Lajme

Behrami “tmerron” Zvicrën, Granit Xhaka në spital

Është një lojtar i ashpër për kundërshtar dhe shpesh për këtë gjë është ndëshkuar edhe me karton të kuq, por këtë herë Valon Behrami e ka treguar agresivitetin e tij edhe në stërvitje me skuadrën e Zvicrës.

Ai pati një përplasje me Granit Xhakën duke e detyruar këtë të fundit të braktiste ndeshjen e kontrollit mes dhimbjeve.

Madje lojtari me origjinë shqiptare u dërgua menjëherë në spital mes frikës për dëmtim ligamenti dhe humbjes së Botërorit që është në prag.

Megjithatë, pas kontrolleve të para, rezultoi se nuk kishte asgjë serioze për mesfushorin e Arsenalit, i cili do të mungojë vetëm në disa seanca stërvitore dhe në ndeshjen miqësore ndaj Spanjës, ndërsa do të jetë i gatshëm që në ndeshjen e parë të Botërorit.

Loading...

Është një lojtar i ashpër për kundërshtar dhe shpesh për këtë gjë është ndëshkuar edhe me karton të kuq, por këtë herë Valon Behrami e ka treguar agresivitetin e tij edhe në stërvitje me skuadrën e Zvicrës.

Ai pati një përplasje me Granit Xhakën duke e detyruar këtë të fundit të braktiste ndeshjen e kontrollit mes dhimbjeve.

Madje lojtari me origjinë shqiptare u dërgua menjëherë në spital mes frikës për dëmtim ligamenti dhe humbjes së Botërorit që është në prag.

Megjithatë, pas kontrolleve të para, rezultoi se nuk kishte asgjë serioze për mesfushorin e Arsenalit, i cili do të mungojë vetëm në disa seanca stërvitore dhe në ndeshjen miqësore ndaj Spanjës, ndërsa do të jetë i gatshëm që në ndeshjen e parë të Botërorit.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Behrami “tmerron” Zvicrën, Granit Xhaka në spital Behrami “tmerron” Zvicrën, Granit Xhaka në spitalRating: 5.0
To Top