Home / Lajme / Arrestohet shqiptari i organizatës kriminale, koka e transportit të 60 kg heroinë
Arrestohet shqiptari i organizatës kriminale, koka e transportit të 60 kg heroinë

Arrestohet shqiptari i organizatës kriminale, koka e transportit të 60 kg heroinë

Arrestohet shqiptari i organizatës kriminale, koka e transportit të 60 kg heroinë
Arrestohet shqiptari i organizatës kriminale, koka e transportit të 60 kg heroinë

Një 31-vjeçar i shpallur në kërkim ndërkombëtar është arrestuar nga policia e Durrësit.

Arrestimi i përkohshëm Hektor Kosturit, banues në Durrës, është bërë me qëllim ekstradimi drejt Italisë, bëjnë me dije burime zyrtare nga Policia e Durrësit.

Kosturi ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Prokuroria e  Parmës në Itali. me një vendim më 25 tetor 2014, ka vendosur ndaj tij masën e sigurisë “arrest me burg” për veprën penale: Pjesëmarrje në organizatë kriminale me qëllim transportimin dhe shitjen e lëndëve narkotike” parashikuar në nenet 110 dhe 80 të Kodit Penal Italian. Sipas legjislacionit italian, maksimumi i dënimit për këtë vepër penale është 20 vjet burg.

Hektor Kosturi, më 17 Janar 2014, në bashkëpunim me shtetas të tjerë shqiptarë dhe italianë, dyshohet se ka qenë organizatori i transportit të rreth 60 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Heroinë me qëllim shitjen e saj në Parma/Itali, shtojnë të njëjtat burime.

Materialet për rastin i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje