Home / Lajme / Arratisje si nëpër filma e kosovarit nga një burg i Zvicrës
Arratisje si nëpër filma e kosovarit nga një burg i Zvicrës

Arratisje si nëpër filma e kosovarit nga një burg i Zvicrës

Arratisje si nëpër filma e kosovarit nga një burg i Zvicrës

Një “arratisje e denjë për filma“. Kështu e cilësojnë mediat zvicerane ikjen nga burgu i Friburgut të shqiptarit 35 vjeçar nga Kosova, Bashkim L. Ai ishte i dënuar me burg të përjetshëm për vrasjen e një shqiptari, të kryer në vitin 2013.

Pak ditë pas arratisjes, mediat e këtushme njoftojnë për mënyrën se si ai ia ka dalë ta bëjë këtë ikje spektakolare. Është lidhur me disa çarçafë që i ka bërë bashkë njëri me tjetrin dhe kështu është lëshuar nga muri i burgut.

Para kësaj, Bashkim L. Ka dalë nga qelia e tij përmes një dritareje të sigurisë, me grila, dritare kjo që normalisht nuk mund të hapet. Kështu thotë sekretari gjeneral i drejtorisë së Kantonit të Friburgut për siguri dhe drejtësi, Didier Page, transmeton albinfo.ch.

Me gjithë faktin se xhirimi nga videokamera e vëzhgimit tregon vetëm një person, Page konsideron se i arratisuri duhet të ketë pasur ndonjë ndihmë nga jashtë. Kjo për faktin se për të tejkaluar masat e sigurisë së lartë që mbretërojnë në këtë burg, nevojiten vegla, mjete të forta. E ato, zakonisht nuk mund të gjenden në burg, ka shtuar ai.

Aktualisht janë duke u zhvilluar analizat e brendshme për të zbuluar pikat eventuale të dobëta në infrastrukturë ose në veprimet e sigurisë, si për shembull ato të personave që kanë punuar në ndërrimin e natës.

Bashkim L., i cili vazhdon të jetë i aratisur, konsiderohet si person i rrezikshëm. Kërkimi për të është duke vazhduar si në Zvicër ashtu dhe jashtë vendit. Tashmë është shpallur edhe një fletarrest ndërkombëtar për të. Policia konsideron se ai e ka lëshuar tashmë Zvicrën.

Lexo më shumë në: http://www.gazetaexpress.com/lajme/arratisje-si-neper-filma-e-kosovarit-nga-nje-burg-i-zvicres-430885/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje