Home / Kurioz / Turisti japonez hyri në lumë derisa temperatura ishte minus 60 gradë Celsius (Video)
Turisti japonez hyri në lumë derisa temperatura ishte minus 60 gradë Celsius (Video)

Turisti japonez hyri në lumë derisa temperatura ishte minus 60 gradë Celsius (Video)

Oymyakon në Siberi, është fshati më i ftohtë në botë ku temperaturat bien deri në minus 60 gradë Celsius, duke bërë që brenda sekondave, të gjithëve t’ju ngrihen edhe qepallat.

Kjo nuk e ka ndaluar një turist të paemëruar nga Japonia, që ka hyrë në lumë, për t’u kthyer sërish në furgonin që ndodhej afër, transmeton Telegrafi.

Turisti japonez hyri në lumë derisa temperatura ishte minus 60 gradë Celsius (Video)
Turisti japonez hyri në lumë derisa temperatura ishte minus 60 gradë Celsius (Video)

Më poshtë mund të shihni reagimin e tij, teksa kërcen dhe bërtet nga të ftohtit, derisa filmohej prej ekipeve televizive.

Por, nuk dihet nëse ka pasur ndonjë pasojë nga ky veprim, pasi videoja e postuar nuk përmban ndonjë përshkrim.

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje