Home / Kurioz / Të gjithëve na ka marrë malli për “kohën e Nanos”,por cfarë thotë për të Nano?!
Të gjithëve na ka marrë malli për “kohën e Nanos”,por cfarë thotë për të Nano?!

Të gjithëve na ka marrë malli për “kohën e Nanos”,por cfarë thotë për të Nano?!

Të gjithëve na ka marrë malli për “kohën e Nanos”,por cfarë thotë për të Nano?!

Në 20-vjetorin e emisionit Opinion të Blendi Fevziut. Nano ka kujtuar vitet e karrierës përgjatë postit të tij në politikë. I pyetur nga Fevziu, ai tha se intervista e tij më e vështirë ka qenë ajo e 18 tetorit 2001. Intervista në atë kohë ishte për divorcin me Rexhina Nanon.

Intervista:

Fevziu: Atëherë, si e more vendimin për të ardhur ne studio dhe për të folur për divorcin dhe çfarë mund të thuash tani?
Nano: Ishte konsumim i martesës së parë me ish-bashkëshorten Rexhina dhe që për fat të mirë i kemi dhënë një zgjidhje që na mundëson të marrim fryme lirisht. Kemi dy familje…por që komunikojmë.
Fevziu: Je penduar që je marrë me politike?
Nano: Çfarë mund të bëja tjetër… Mund të them se nuk e kam bërë keq punën, e kam bërë me shumë dashuri. Ka patur pasion më të madh politika asokohe. “Është e vështirë të jesh i pari. Kur fshatarët partizane dilnin në mal, nënat atëherë i porosisnin: Bir në krye mos dil se do hash ndonjë plumb, por as i fundit mos rri, se të kapin rob”, tregoi duke qeshur Fatos Nano.
Ai foli pak për klimën konfliktuale në kohën kur ishte aktiv në politikë dhe më shumë për ndjesinë e të qenit i harruar nga njerëzit. “I pari ngelet vetëm”, u shpreh ish kryeministri, duke shtuar se “njerëzit mirënjohës janë specie e rrallë”.
QESH PA LIMIT 08.09.2017

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje