Home / Kurioz / Zbulimi per stervitje : Me 45 dite arrin ta zhdukeni barkun tuaj , ndiq keto rregullat – Rregullore 2
Zbulimi per stervitje : Me 45 dite arrin ta zhdukeni barkun tuaj , ndiq keto rregullat - Rregullore 2

Zbulimi per stervitje : Me 45 dite arrin ta zhdukeni barkun tuaj , ndiq keto rregullat – Rregullore 2

Zbulimi per stervitje : Me 45 dite arrin ta zhdukeni barkun tuaj , ndiq keto rregullat !
Per zhdukjen e gjithe barkun nga mbi pesha qe te arrini nje peshe ideali duhet te praktikoni keto stervitjet.
Per stervitjen e pare duhet kliko – Stervitja e pare !
Forcon muskujt e barkut, përmirëson tretjen, dhe ndihmon për të djegur dhjamin.
Veprimet tuaja:

 • Ulu në një karrige.
 • Qendroni ne karrike pa u mbeshtetut fare.
 • Bashkoni kembet bashk dhe drejtohuni dhe shtrengoni barkun.
 • Grite gjurin tuaj të djathtë dhe tërhiqeni gjoksin si ne figure.
 • Mbajeni kemben ne ate menyre duke shtrenguar barkun.
 • Shtrengoni muskujt e barkun per aq sa keni mundesi shte shtype kemben ne te djatht.
 • Përsëriteni 20-30 herë kete stervitje brenda dites.

Zbulimi per stervitje : Me 45 dite arrin ta zhdukeni barkun tuaj , ndiq keto rregullat - Rregullore 1
Per stervitjen e dyte duhet kliko – Steverita e dyte!

 • Veprimet tuaja:
 • Mbani këmbët tuaja së bashku.
 • Mbajini anët e karriges me të dy duart.
 • Ndërsa mbani mbrapa drejt, hiqni gjunjët dhe tërhiqni në gjoks. Muskujt e barkut duhet të jenë të tensionuara.
 • Vendosni këmbët poshtë, por mos e prekni dyshemenë.
  Përsëriteni 10-20 herë.

Zbulimi per stervitje : Me 45 dite arrin ta zhdukeni barkun tuaj , ndiq keto rregullat - Rregullore 2
Per stervitjen e trete duhet kliko – Stervitja e Trete!
Per ma shume kliko ne videon me posht per te mare gjitha informacionet shtese!

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje