Kurioz

Serena Williams nuk do e festojë 1-vjetorin e vajzës, ia ndalon feja

Ajo është një prej sportisteve më të suksesshme dhe për rrjedhoje edhe më të pasura. Mirëpo, Serena Williams ka rrëfyer se nuk do ta festojë ditëlindjen e parë të vajzës me 1 shtator, pasi feja e saj nuk e lejon.

Gjatë një konference për shtyp, 36-vjeçarja bëri me dije se ajo është Dëshmitare e Jehovait dhe për këtë arsye nuk festojnë ditëlindjet.

“Olympia nuk do ta festojë ditëlindje. Ne jemi Dëshmitarë të Jehovait dhe nuk i bëjmë këto gjëra”, tha kampionia e Wimbledon.

29 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Ajo është një prej sportisteve më të suksesshme dhe për rrjedhoje edhe më të pasura. Mirëpo, Serena Williams ka rrëfyer se nuk do ta festojë ditëlindjen e parë të vajzës me 1 shtator, pasi feja e saj nuk e lejon.

Gjatë një konference për shtyp, 36-vjeçarja bëri me dije se ajo është Dëshmitare e Jehovait dhe për këtë arsye nuk festojnë ditëlindjet.

“Olympia nuk do ta festojë ditëlindje. Ne jemi Dëshmitarë të Jehovait dhe nuk i bëjmë këto gjëra”, tha kampionia e Wimbledon.

29 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Serena Williams nuk do e festojë 1-vjetorin e vajzës, ia ndalon feja Serena Williams nuk do e festojë 1-vjetorin e vajzës, ia ndalon fejaRating: 5.0
To Top