Home / Kurioz / Rrezikuan jetën në lumin e mbushur me krokodilë, për të shpëtuar një elefant të vogël (Video)
Rrezikuan jetën në lumin e mbushur me krokodilë, për të shpëtuar një elefant të vogël (Video)

Rrezikuan jetën në lumin e mbushur me krokodilë, për të shpëtuar një elefant të vogël (Video)

Elefanti vogël që kishte rënë në lumin e një rezervati në Keni, është shpëtuar nga disa të pranishëm.

Ata rrezikuan jetën duke shkuar rreth dhjetë metra larg bregut, në ujërat e turbullta që janë të mbushura me krokodilë, por megjithatë ia dolën pa probleme, transmeton Telegrafi.

Pranë tyre kanë qëndruar shumë njerëz, që pas intervenimit i lavdëruan duke i quajtur edhe heronj.

Pasi u shpëtua nga fundosja apo sulmet e mundshme, elefantin e dërguan te tufa, prej nga ishte shkëputur gjatë motit me të reshura shiu.

 

Rrezikuan jetën në lumin e mbushur me krokodilë, për të shpëtuar një elefant të vogël (Video)
Rrezikuan jetën në lumin e mbushur me krokodilë, për të shpëtuar një elefant të vogël (Video)

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje