Home / Kurioz / Rikonstruktimi i hekurudhës përfundoi brenda nëntë orësh, falë angazhimit të 1,500 punëtorëve (Video)
Rikonstruktimi i hekurudhës përfundoi brenda nëntë orësh, falë angazhimit të 1,500 punëtorëve (Video)

Rikonstruktimi i hekurudhës përfundoi brenda nëntë orësh, falë angazhimit të 1,500 punëtorëve (Video)

Rreth 1,500 punonjës janë angazhuar në rikonstruktimin e një hekurudhe, që lidhë tri të tjera në Fujian të Kinës.

Brenda nëntë orësh, ata ia kanë dalë të heqin binarët e dëmtuar dhe të shtrojnë tjerët që ishin përgatitur më parë, transmeton Telegrafi.

Rikonstruktimi i hekurudhës përfundoi brenda nëntë orësh, falë angazhimit të 1,500 punëtorëve (Video)
Rikonstruktimi i hekurudhës përfundoi brenda nëntë orësh, falë angazhimit të 1,500 punëtorëve (Video)

Projekti masiv është ndihmuar nga shtatë trena dhe 23 makina gërmues, që gjithçka të përfundoi në kohë rekorde.

Në mënyrë që të mos ndryshohet itinerari i trenave, gjithçka është kryer natën, ndërsa të nesërmen qarkullimi ka qenë normal.

Punonjësit ishin të ndarë në shtatë njësi, derisa gjatë kësaj kohe kanë vënë shenja komunikacioni dhe sisteme monitorimi, të cilat i kanë hequr pas përfundimit të punimeve.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje