Home / Kurioz / Pasi bëri skandalin në Eurovision, reperi shqiptar tregon arsyen që qëndron pas veprimit të tij

Pasi bëri skandalin në Eurovision, reperi shqiptar tregon arsyen që qëndron pas veprimit të tij

Gjatë natës finale të Eurovisionit, teksa po performonte në skenë, këngëtarja britanike u përball me një incident të papritur që la atë dhe gjithë publikun të habitur.

Një burrë hyri në skenë, mori mikrofonin nga këngëtarja Surie dhe bërtiti me të madhe: “Nazistët e medias në Mbretërinë e Bashkuar, kërkojmë liri”.

Menjëherë kjo ngjarje hapi shumë diskutime dhe më vonë u mësua se ky person ishte me origjinë shqiptare, ku prej disa kohësh jeton në Angli dhe e cilëson veten si reper.

Personi në fjalë me emrin Kostandin Bouki u arrestua nga policia, ku u mor prej tyre në pyetje dhe më pas u lirua me kusht.

Në një intervistë të fundit për “Top Channel”, ai ka rrëfyer publikisht arsyen që e detyroi të bënte atë veprim.

Sipas Kostandinit, ky gjest është bërë në formë revolte kundër korrupsionit dhe shtypjes së njerëzve nga pushteti.

Po ashtu, ai ka zbuluar disa detaje nga jeta e tij, ku është shprehur se e quan veten reper, filozof, dashuron marksistët dhe Che Guevaran.

Burimi:Top Channel.

The post Pasi bëri skandalin në Eurovision, reperi shqiptar tregon arsyen që qëndron pas veprimit të tij appeared first on Zonë E Lirë.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje