Kurioz

Papa puth vajzën në kokë, mrekullia që ndodh i lë të gjithë të habitur: “Ishte vepra e Perëndisë”

Besimi tek Zoti u ka sjellë dy prindërve të një vajze të sëmurë mrekullinë që gjithkush e pret.

Vogëlushja e tyre vuante nga një tumor në tru dhe lloji i gjakut të fëmijës, gjithashtu shumë i rrallë, e komplikonte më tej situatën.

Këta prindër të gjorë dëshironin që fëmija të takohej me Papën për të marrë bekimin e tij dhe falë ndihmës së një agjenti të FBI-së, Donny Asper, një mik i ngushtë i familjes, kjo dëshirë u bë e mundur.

Gjatë një vizite të Papës në Filadelfia, agjenti i cili ishte në detyrë me rojet e sigurisë atë ditë i thirri miqtë e tij për të shkuar drejt në qytet dhe për të ndjekur udhëzimet e tij, të cilat çifti i bëri natyrshëm.

Kishte kaq shumë njerëz atje, duke shpresuar që të merrnin një bekim personal. Prindërit e fëmijës gjithashtu shpresonin se e gjithë ajo turmë nuk do të përkeqësonte kushtet e Gianna-s së vogël.

Por ata ishin aty dhe ishin të lumtur që ishin atje …

Momenti kur babai i vajzës së vogël pa që Papa u afrua pikërisht aty ku ata ishin, ai ngrit..

Loading...

Besimi tek Zoti u ka sjellë dy prindërve të një vajze të sëmurë mrekullinë që gjithkush e pret.

Vogëlushja e tyre vuante nga një tumor në tru dhe lloji i gjakut të fëmijës, gjithashtu shumë i rrallë, e komplikonte më tej situatën.

Këta prindër të gjorë dëshironin që fëmija të takohej me Papën për të marrë bekimin e tij dhe falë ndihmës së një agjenti të FBI-së, Donny Asper, një mik i ngushtë i familjes, kjo dëshirë u bë e mundur.

Gjatë një vizite të Papës në Filadelfia, agjenti i cili ishte në detyrë me rojet e sigurisë atë ditë i thirri miqtë e tij për të shkuar drejt në qytet dhe për të ndjekur udhëzimet e tij, të cilat çifti i bëri natyrshëm.

Kishte kaq shumë njerëz atje, duke shpresuar që të merrnin një bekim personal. Prindërit e fëmijës gjithashtu shpresonin se e gjithë ajo turmë nuk do të përkeqësonte kushtet e Gianna-s së vogël.

Por ata ishin aty dhe ishin të lumtur që ishin atje …

Momenti kur babai i vajzës së vogël pa që Papa u afrua pikërisht aty ku ata ishin, ai ngriti Gianna-n e vogël në ajër, duke shpresuar që të tërheqë vëmendjen e Papës, shkruan ShkodraNews. Një roje e sigurisë e pa fëmijën dhe e mori atë për ta sjellë atë më pranë Papës.

Në turmën e mijëra njerëzve, Gianna mori një puthje nga Papa në kokën e saj të vogël dhe bekimin e tij.

Kujtimi i asaj dite të bekuar e shoqëroi familjen në ditët në vijim dhe jeta rifilloi ritmin e saj të zakonshëm midis kontrolleve mjekësore dhe jetës së përditshme. Dy muaj pas takimit me Papën, ndodhi diçka e habitshme.

Gjatë një skanimi me ultratinguj, mjekët panë se masa e tumorit në Gianna-n e vogël, ishte reduktuar shumë. A ishte puthja e Papës një mrekulli apo ishte vetëm rastësi?

Familja Misciantonio nuk ka asnjë dyshim:

“Ishte një mrekulli, ajo puthje ishte vepra e Perëndisë, ne jemi të sigurt për këtë!”

Në këtë foto ne e shohim Papën kur ai puth Gianna-n: Një moment vërtet emocionues …

Nuk e dimë nëse është një mrekulli apo një rastësi e thjeshtë. Rastet si këto duhen jetuar dhe interpretuar sipas besimit dhe ndjenjave tona.

Ama të gjithë me siguri janë të lumtur që fëmija është më mirë dhe dëshirojmë më të mirën për të ardhmen e saj.

The post Papa puth vajzën në kokë, mrekullia që ndodh i lë të gjithë të habitur: “Ishte vepra e Perëndisë” appeared first on Zonë E Lirë.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Papa puth vajzën në kokë, mrekullia që ndodh i lë të gjithë të habitur: “Ishte vepra e Perëndisë” Papa puth vajzën në kokë, mrekullia që ndodh i lë të gjithë të habitur: “Ishte vepra e Perëndisë”Rating: 5.0
To Top