Home / Kurioz / Pamjet e superndjekjes, dy trafikantët nga Vlora hedhin 2.2 ton drogë në det (Video)
Auto Draft

Pamjet e superndjekjes, dy trafikantët nga Vlora hedhin 2.2 ton drogë në det (Video)

Auto Draft

Skafi është ndjekur për pesë orë nga policia e Malit të Zi dhe ajo e Guardia Di Finanza, ku në përfundim u bë i mundur arrestimi i dy shqiptarëve nga Vlora.

Në kuadër të operacionit të quajtur “Triton”, që u zhvillua pasditen e së premtes u arrestuan dy skafistët shqiptarë.

Pas disa orësh ndjekje, policia italiane ka arritur të kap gomonen, në bordin e së cilës ndodheshin dy skafistët shqiptarë: B.B., 42 vjeç dhe J.H., 31 vjeç, të dy nga Vlora, të cilët janë vënë në pranga për posedim dhe trafik ndërkombëtar droge.

Marihuana që është nxjerrë nga deti ishte paketuar në 110 pako me përmasa të ndryshme dhe me peshë totale 2, 261,5 kg.

Sipas Guardia di Finanza kjo sasi droge nëse do ishte hedhur në treg do të sillte mbi 20 milionë euro të ardhura për organizatën kriminale.

Video Shiqone ketu…

 

 

 

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje