Home / Kurioz / Pamje të rënda nga aksidenti tragjik, si u përplasën për vdekje dy vëllezërit në Devoll
Pamje të rënda nga aksidenti tragjik, si u përplasën për vdekje dy vëllezërit në Devoll

Pamje të rënda nga aksidenti tragjik, si u përplasën për vdekje dy vëllezërit në Devoll

Pamje të rënda nga aksidenti tragjik, si u përplasën për vdekje dy vëllezërit në Devoll
Pamje të rënda nga aksidenti tragjik, si u përplasën për vdekje dy vëllezërit në Devoll

Dy vëllezër, njëri 17 vjeç dhe tjetri 23-vjeç, kanë humbur jetën në një aksident tragjik të ndodhur mesditën e së enjtes në një aksident të ndodhur në Devoll. Viktimat janë Billi dhe Simon Telo, të cilët po udhëtonin me një motor në momentin kur u përplasën me një automjet tip “Benz” në aksin rrugor Korçë-Kapshticë.
Aksidenti është regjistruar në afërsi të fshatit Proger, ndërsa sipas të dhënave të policisë një mjet tip “Benz” me targë AA 501 HV, me drejtues shtetasin P.G, rreth 55 vjeç, banues në Bilisht, është përplasur me një mjet motor me të cilin udhëtonin dy vëllezërit. Aksidenti fatal ka ndodhur në një kohë kur si automjeti dhe motor po lëvizini në të njëjtin drejtim. Nga hetimet paraprake të policisë, dyshohet se drejtuesi i automjetit tip “Benz” ka humbur kontrollin e tij dhe për pasojë ka goditur dy vëllezërit me motor nga pas në momentin që po kalonin një kthesë.
Goditja ka qenë e fortë duke bërë që dy vëllezërit të merrnin plagë të rënda duke bërë që të ndërronin jetë gjatë transportimit për në spital. Shkak për aksidentin nga të dhënat e policisë dyshohet se është bërë shpejtësia tej normave të lejuara dhe lagështia në rrugë. Policia ka bërë shoqërimin në komisariat të drejtuesit të “Benz-it” deri në zbardhjen e rrethanave të aksidentit, raporton Panorama.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje