Home / Kurioz / Nissan GTR i modifikuar, shpejtësi rekorde që vështirë arrihet (Video)
Nissan GTR i modifikuar, shpejtësi rekorde që vështirë arrihet (Video)

Nissan GTR i modifikuar, shpejtësi rekorde që vështirë arrihet (Video)

Dodge Challenger SRT Demon, ka rekordin zyrtar për kalimin më të shpejtë të etapës prej gjysmë milje apo 400 metra, që e kaloi për 9.65 sekonda, ndërsa lëvizte me shpejtësi prej 225 kilometrave në orë.

Mirëpo, këtë rekord e ka thyer Nissan GTR, që këtë shteg e kaloi për një kohë shumë më të shkurtër, transmeton Telegrafi.

Nissan GTR i modifikuar, shpejtësi rekorde që vështirë arrihet (Video)
Nissan GTR i modifikuar, shpejtësi rekorde që vështirë arrihet (Video)

Makina e modifikuar nga një punëtori në Dubai, që ka 2,800 kuajfuqi dhe mund të lëvizë deri me 325 kilometra në orë, përshkoi shtegun për 6.85 sekonda.

Javë më parë, është arritur të kalohet për 6.88 sekonda, por shoferi dhe organizatorët mendonin se mund të bëhet edhe më shpejtë.

Në anën tjetër, besohet se për një kohë të gjatë, Nissan do ta mbajë këtë rekord, pasi vështirë se mund të mposhtet.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje