Home / Kurioz / Ngrënia e akullit para kamerës, trendi më i përhapur në rrjetet sociale kineze (Video)
Ngrënia e akullit para kamerës, trendi më i përhapur në rrjetet sociale kineze (Video)

Ngrënia e akullit para kamerës, trendi më i përhapur në rrjetet sociale kineze (Video)

Shfrytëzuesit e rrjeteve sociale në Kinë, qëndrojnë para ekraneve për orë të tëra dhe shikojnë miqtë e tyre virtual, teksa kafshojnë objekte të ndryshme akulli.

Ky është një trend shumë i përhapur, që ka filluar si lojë para tri vitesh, ndërsa tani po përdoret edhe prej blogerëve të famshëm, transmeton Telegrafi.

Llogaritë që merren me këto paraqitje, kanë arkëtuar deri më tani mbi katër miliardë euro, vetëm prej parapagimeve.

Pjesë e kësaj industrie janë rreth 100 ueb-faqe, teksa pjesëmarrësit qëndrojnë deri në tetë orë Live para kamerës dhe hanë akullin.

Më të kërkuarit janë ata që kanë akujt me forma më të bukura, ndërsa të interesuarve iu pëlqen më së shumti forma se si kërcet akulli kur kafshohet.

Më poshtë mund të përcillni një përmbledhje prej 15 minutash, të kësaj ‘fantazie të ngrirë’ që po vazhdon të popullarizohet në masë të madhe.

Ngrënia e akullit para kamerës, trendi më i përhapur në rrjetet sociale kineze (Video)
Ngrënia e akullit para kamerës, trendi më i përhapur në rrjetet sociale kineze (Video)

 

 

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje