Home / Kurioz / “Mjeku valltar” popullarizohet në internet, vallëzon me shtatzënat për t’ua lehtësuar lindjet (Video)
“Mjeku valltar” popullarizohet në internet, vallëzon me shtatzënat për t’ua lehtësuar lindjet (Video)

“Mjeku valltar” popullarizohet në internet, vallëzon me shtatzënat për t’ua lehtësuar lindjet (Video)

Fernando Guedes da Cunha nga Brazili vallëzon me shtatzëna për t’ua lehtësuar dhimbjet dhe përshpejtuar procesin e lindjes.

Videot, ku shfaqet duke kryer ushtrime të ndryshme me paciente, ai i ka postuar në internet, ku është popullarizuar dhe pëlqyer në masë të madhe, transmeton Telegrafi.

“Mjeku valltar” popullarizohet në internet, vallëzon me shtatzënat për t’ua lehtësuar lindjet (Video)
“Mjeku valltar” popullarizohet në internet, vallëzon me shtatzënat për t’ua lehtësuar lindjet (Video)
“Vallëzimi, ecja, loja me top dhe uljet e ndryshme i ndihmojnë shumë shtatzënës. Këtë nuk po e bëj vetëm për qejf, është një ndihmë e madhe”, ka thënë Cunha.

Ky mjek ishte bërë pjesë e lajmeve gjatë verës së kaluar, kur postoi në llogarinë në Intagram se si vallëzonte me pacienten në ritmin e këngës ‘Despacito’.

Me këtë rast u konsiderua se ai tejkaloi kompetencat dhe shfrytëzoi ambientet spitalore për lojëra.

Mirëpo, reagimi i mjekëve tjerë ishte i shpejtë, që treguan se është vërtetuar në mënyrë shkencore, se vallëzimi e përshpejton në masë të madhe procesin e lindjes.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje