Home / Kurioz / Lopa iku prej ferme, jeton për tre muaj në natyrë me një tufë bizonësh (Video)
Lopa iku prej ferme, jeton për tre muaj në natyrë me një tufë bizonësh (Video)

Lopa iku prej ferme, jeton për tre muaj në natyrë me një tufë bizonësh (Video)

Rafal Kowalczyk për tre muaj me radhë, është duke e përcjellë lopën që i është bashkuar një tufe bizonësh në malin Bialowieza të Polonisë.

Kafsha e butë që besohet të ketë ikur nga ferma, është pranuar nga grupi, ndërsa ka gjendje të mirë shëndetësore, transmeton Telegrafi.

“Megjithëse ndonjëherë e shohim në skaj të tufës, mund të thuhet se është adoptuar me ta dhe po e ndihmojnë të sistemohet”, ka thënë Kowalczyk.

Dimri i butë që po mbretëron në ato zona dhe sasia e madhe e ushqimit në dispozicion, po i ndihmojnë të mbijetojë në natyrë, meqë është gjallesë e mësuar t’i ketë të gjitha të përgatitura.\

 

Lopa iku prej ferme, jeton për tre muaj në natyrë me një tufë bizonësh (Video)
Lopa iku prej ferme, jeton për tre muaj në natyrë me një tufë bizonësh (Video)

 

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje