Kurioz

Kjo është këngëtarja britanike që është më e pasur edhe se Mbretëresha e Anglisë

Kirsty Bertarelli ka marrë titullin si gruaja e tretë me e pasur në Britaninë e Madhe, duke ia kaluar kështu edhe pasurisë së Mbretëreshës Elizabeth II, J.K Rowling dhe Adele.

Këngëtarja 46 vjeçare dhe bashkëshorti i saj me origjinë nga Zvicra, Ernesto, janë futur në listën e “Sunday Times: Rich List 2018”, duke u llogaritur me një pasuri prej 9.659 miliardë paundësh.

Ajo u kthye shumë shpejt në një miliardere pasi u martua me Erneston, i cili është një biznesmen dhe për ditëlindjen e saj të 40-të, ai u dhuroi gruas një jaht me vlerën e 100 milion paundve.

Kështu, Bertarelli realizoi edhe ëndrrën e saj për t’u kthyer në një yll popi, ku në vitin 2000 publikoi këngën “Black Coffee”, e cila vazhdon që të mbetet edhe sot e kësaj dite si një hit botëror.

Më pas ajo publikoi tre albume, ku albumi ‘Elusive’, hyri në Listat Zvicerane në No.20 dhe në vitin 2010 kënga e saj ‘Green’ u zgjodh si himn i Fondit Botëror për Natyrën.

Tani ajo dhe Ernesto, të cilët jetojnë në Zvicër me tre fëmijë..

Loading...

Kirsty Bertarelli ka marrë titullin si gruaja e tretë me e pasur në Britaninë e Madhe, duke ia kaluar kështu edhe pasurisë së Mbretëreshës Elizabeth II, J.K Rowling dhe Adele.

Këngëtarja 46 vjeçare dhe bashkëshorti i saj me origjinë nga Zvicra, Ernesto, janë futur në listën e “Sunday Times: Rich List 2018”, duke u llogaritur me një pasuri prej 9.659 miliardë paundësh.

Rezultate imazhesh për Kirsty Bertarelli

Rezultate imazhesh për Kirsty Bertarelli

Ajo u kthye shumë shpejt në një miliardere pasi u martua me Erneston, i cili është një biznesmen dhe për ditëlindjen e saj të 40-të, ai u dhuroi gruas një jaht me vlerën e 100 milion paundve.

Rezultate imazhesh për Kirsty Bertarelli

Rezultate imazhesh për Kirsty Bertarelli

Kështu, Bertarelli realizoi edhe ëndrrën e saj për t’u kthyer në një yll popi, ku në vitin 2000 publikoi këngën “Black Coffee”, e cila vazhdon që të mbetet edhe sot e kësaj dite si një hit botëror.

Rezultate imazhesh për Kirsty Bertarelli

Rezultate imazhesh për Kirsty Bertarelli

Më pas ajo publikoi tre albume, ku albumi ‘Elusive’, hyri në Listat Zvicerane në No.20 dhe në vitin 2010 kënga e saj ‘Green’ u zgjodh si himn i Fondit Botëror për Natyrën.

Rezultate imazhesh për Kirsty Bertarelli

Rezultate imazhesh për Kirsty Bertarelli

Tani ajo dhe Ernesto, të cilët jetojnë në Zvicër me tre fëmijët e tyre, janë renditur ndër njerëzit më të pasur në botë.

The post Kjo është këngëtarja britanike që është më e pasur edhe se Mbretëresha e Anglisë appeared first on Zonë E Lirë.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Kjo është këngëtarja britanike që është më e pasur edhe se Mbretëresha e Anglisë Kjo është këngëtarja britanike që është më e pasur edhe se Mbretëresha e AnglisëRating: 5.0
To Top