Home / Kurioz / Imami saudit: Femrave s’u lejohet të kenë patentë shoferi, se nuk kanë tru
Auto Draft

Imami saudit: Femrave s’u lejohet të kenë patentë shoferi, se nuk kanë tru

Auto Draft
Auto Draft

Seid Elhajeri, është doktor i shkencave Islame i cili ka ngjallur reagime të ashpra pas deklaratës së tij në lidhje me moslejimin e femrës që të ngasë veturë dhe të ketë patentë shoferi.

Ai mbron qëndrimin se femra nuk lejohet të ngasë veturën sepse truri i saj nuk është funksional.
“Një njeri që nuk ka tru, si mund t’i lejohet të ketë patentë shoferi dhe të ngasë veturë”, kishte thënë ai vite më parë.
Autoritetet saudiane e konsideruan këtë si fyerje ndaj femrës dhe urdhëruan arrestimin e këtij “alimi”
Shif me posht me shume rreth kesaaj …

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje