Home / Kurioz / Hante flokët e veta. Shokuese se çfarë i nxjerrin nga stomaku (FOTO+16)
Auto Draft

Hante flokët e veta. Shokuese se çfarë i nxjerrin nga stomaku (FOTO+16)

Auto Draft

Pacientja e paemëruar nga Mumbai i Indisë, është dashur t’i nënshtrohet intervenimit kirurgjik, pasi nuk mund të hante dhe kishte vjellje të shpeshta.

Gjatë intervenimit kirurgjik, mjekët i kanë nxjerrë 20-vjeçares një lëmsh flokësh që ajo i kishte ngrënë për një kohë të gjatë.

Shkaku i shtëllungës prej një kilogrami, ajo nuk mund të ushqehej si duhej dhe kishte rënë në peshë.

Ekspertët kanë kërkuar që prindërit të kenë kujdes ndaj fëmijëve dhe adoleshentëve që fusin flokët në gojë, sepse mund të jenë duke i përpirë qimet pa qëllim.

Kjo shprehi e pështirë ka një bazë psikologjike të njohur si Sindroma Rapunzel.

Auto Draft

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje