Home / Kurioz / Gjendet aeroplani i mbytur, me të cilin trafikonte kokainë karteli i Pablo Eskobarit
Gjendet aeroplani i mbytur, me të cilin trafikonte kokainë karteli i Pablo Eskobarit

Gjendet aeroplani i mbytur, me të cilin trafikonte kokainë karteli i Pablo Eskobarit

Gjendet aeroplani i mbytur, me të cilin trafikonte kokainë karteli i Pablo Eskobarit

Në rrjetet sociale, është shfaqur së fundmi një video e një grupi të rinjsh, të cilët raportohet se kanë zbuluar pjesët e mbetura të aeroplanit të kartelit të Pablo Escobar, në ujërat e ishujve Bahamas.

Ky aeroplan u rrëzua gjatë viteve’80-të në afërsi të ishullit Normans Kay. Ky ishull kishte shërbyer si qendër, ku karteli “Medellín” kishte kontrabanduar kokainën gjatë operacioneve të tyre të fshehta nga viti 1978 deri më 1982. Në krye të këtyre operacioneve ishte Carlos Lehder, për të cilin shpesh thonë se kishte bërë revolucion në kontrabandimin e drogës.

Droga ishte trafikohej në Shtetet e Bashkuara. Pjesët e mbetura të aeroplanit Kurtis C-46 Komando, gjenden ende në ujërat rreth ishullit Normans Kay.

Ky aeroplan dhe shumë tjerë janë përdorur për të transportuar sasi të mëdha të kokainës.

VIDEO MUND TA SHIKONI ME POSHT

 

 

 

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje