Kurioz

Fotografoi tigrin në pozicion shumë të rrallë, e pa rastësisht pas katër vitesh (Foto)

Fotografoi tigrin në pozicion shumë të rrallë, e pa rastësisht pas katër vitesh (Foto)
Loading...

David Ogden ka bërë fotografi në të ashtuquajturin Tempulli i Tigrave në Tajlandë, që tashmë është e mbyllur për vizitorë.

Në shkrepjet e bëra, 45-vjeçari zuri një tigër që ishte hedhur nga uji dhe dukej sikur po mbahej në bisht, transmeton Telegrafi.

Fotografoi tigrin në pozicion shumë të rrallë, e pa rastësisht pas katër vitesh (Foto)

Fotografoi tigrin në pozicion shumë të rrallë, e pa rastësisht pas katër vitesh (Foto)

Tigri në kërcimin e rrallë

“Tërë dosjen e fotografive që i realizova më 2014, i gjeta pa dashje teksa po kërkoja për diçka tjetër. Kur i postova, nisa të marr shumë pëlqime në njërën fotografi”, ka shpjeguar Ogden.

Ndjekësit e tij, e kishin krahasuar pozitën e tigrit, sikur të personazhit nga filmi i animuar Winnie the Pooh, që lëvizë duke kërcyer me bisht.

Personazhi nga filmi i animuar

Tashmë imazhi është shpërndarë në internet, meqë shumë rrallë mund të shihet kjo gjallesë në këtë pozicion.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Fotografoi tigrin në pozicion shumë të rrallë, e pa rastësisht pas katër vitesh (Foto) Fotografoi tigrin në pozicion shumë të rrallë, e pa rastësisht pas katër vitesh (Foto)Rating: 5.0
To Top