Kurioz

Foto/ Edi Rama pritet me protesta nga PD në Elbasan, përplasje me policinë

Takimi i kryeministrit Edi Rama në Panairin e Punës në Elbasan është pritur me protesta nga Forumi rinor i PD-së dhe drejtues të kësaj partie në këtë qark, të cilët kanë pritur me pankarta në duar kryeministrin.

Gjatë kësaj proteste, kryetari i Partisë Demokratike për Elbasanin, Aurel Bylykbashi bashkë me protestuesit, janë përplasur me nëndrejtorin e Policisë së Elbasanit, Blerim Berbati, i cili ka qenë në krye të detyrës.

Nga ana e saj, PD ka deklaruar se takimi i parë i Ramës në Elbasan duhet të niste në Prefekturë, por ai ka ndryshuar drejtim për tek Kalaja për shkak të protestuesve demokratë.

“Demokratët presin me protesta Ramën në Elbasan, por policia e shtetit sillet si polici private dhe tenton të sekuestrojë pankartat kundër Edi Ramës. Takimi i parë i Edi Ramës në Elbasan duhet të niste në Prefekturë, por për shkak të protestuesve demokratë, ai ndryshoi drejtim për tek Kalaja. Protestuesit me pankartat që e cilësojnë Ramën si Pasha të Drogës, e kanë ndjekur edhe aty. Por po..

Loading...

Takimi i kryeministrit Edi Rama në Panairin e Punës në Elbasan është pritur me protesta nga Forumi rinor i PD-së dhe drejtues të kësaj partie në këtë qark, të cilët kanë pritur me pankarta në duar kryeministrin.

Gjatë kësaj proteste, kryetari i Partisë Demokratike për Elbasanin, Aurel Bylykbashi bashkë me protestuesit, janë përplasur me nëndrejtorin e Policisë së Elbasanit, Blerim Berbati, i cili ka qenë në krye të detyrës.

1

1

Nga ana e saj, PD ka deklaruar se takimi i parë i Ramës në Elbasan duhet të niste në Prefekturë, por ai ka ndryshuar drejtim për tek Kalaja për shkak të protestuesve demokratë.

5

5

“Demokratët presin me protesta Ramën në Elbasan, por policia e shtetit sillet si polici private dhe tenton të sekuestrojë pankartat kundër Edi Ramës. Takimi i parë i Edi Ramës në Elbasan duhet të niste në Prefekturë, por për shkak të protestuesve demokratë, ai ndryshoi drejtim për tek Kalaja. Protestuesit me pankartat që e cilësojnë Ramën si Pasha të Drogës, e kanë ndjekur edhe aty. Por policia,në shkelje të ligjit, siç shihet në video, ka ndërhyrë për të larguar protestuesit nga Edi Rama. Në një akt të paprecedentë, policët kanë tentuar t’u marrin atyre pankartat. Protestuesit demokratë nuk janë tërhequr dhe e sigurt është se turi i Ramës në qarkun e Elbasanit sot nuk do të jetë i qetë”, thuhet në reagimin e PD.

4

4

2

2

3

3

Burimi: Balkanweb

The post Foto/ Edi Rama pritet me protesta nga PD në Elbasan, përplasje me policinë appeared first on Zonë E Lirë.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Foto/ Edi Rama pritet me protesta nga PD në Elbasan, përplasje me policinë Foto/ Edi Rama pritet me protesta nga PD në Elbasan, përplasje me policinëRating: 5.0
To Top