Home / Kurioz / Facebook kundër Shkencëtarëve dhe Bill Gates. Ja çfarë ka planifikuar
Facebook kundër Shkencëtarëve dhe Bill Gates. Ja çfarë ka planifikuar

Facebook kundër Shkencëtarëve dhe Bill Gates. Ja çfarë ka planifikuar

Facebook kundër Shkencëtarëve dhe Bill Gates. Ja çfarë ka planifikuar

Në një intervistë, Zuckerberg tha  ishte optimist dhe se mendonte se kjo gjë nuk do të sjellë shkatërrimin e botës.

Por nga ana tjetër drejtori i kompanisë Tesla dhe shumë figura të tjera të shquara në teknologji dhe shkencë si Bill Gates dhe Stephen Hawking janë shprehur qartë që inteligjenca artificiale mund të bëhet kërcënimi më i madh që bota ka parë ndonjëherë.

Por Facebook nuk ka dashur t’ia dijë për opinionet e këtyre tre njerëzve të pushtetshëm sepse ka filluar të programojë robotët që do të jenë të aftë të bëjnë biseda me njerëzit dhe me njëri tjetrin në anglisht.

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje